НОВИНИ

Глави МЗС Ради Європи ухвалили рішення на шляху до зняття санкцій з РФ

Міністри заявили, що всі держави-члени повинні мати право на рівних умовах брати участь у Комітеті міністрів і в ПАРЄ.

Понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, в якому відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою. Про це повідомляє прес-служба РЄ.

 

Так, міністри наголосили на необхідності скоординованих дій, з тим щоби підвищити здатність Ради Європи ефективно діяти в ситуаціях, коли держава-член порушує свої статутні зобов'язання, або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи. Водночас міністри вважають, що необхідно розробити чітко визначену додаткову процедуру, яка може бути ініційована Парламентською асамблеєю, Комітетом міністрів або генсекретарем. 

 

Разом з тим, очільники підкреслили, що всі держави-члени повинні мати право на рівних умовах брати участь у Комітеті міністрів і в ПАРЄ, двох статутних органах Ради Європи.

 

Також вони нагадали, що одним з основних зобов'язань держав-членів є сплата обов'язкових внесків до звичайного бюджету.

 

Крім того, міністри висловилися за те, щоб делегації всіх держав-членів могли взяти участь у наступній червневій сесії ПАРЄ через важливість виборів генсекретаря і суддів до Європейського суду з прав людини.

 

Нагадаємо, 17 травня глава МЗС Гайко Маас заявив, що Росія повинна залишитися членом Ради Європи з усіма її правами і обов'язками.

 

Раніше президент Франції Еммануель Макрон висловив сподівання, що Росія залишиться членом Ради Європи попри розбіжності з іншими членами організації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.