НОВИНИ

МЗС Угорщини висловило сподівання, що Зеленський змінить закон про українську мову

Угорське МЗС вважає, що новий закон нібито суперечить міжнародним зобов'язанням України.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило, що новий закон про українську мову нібито суперечить міжнародним зобов'язанням України та висловило сподівання, що новообраний президент Володимир Зеленський з'ясує це питання. Про це йдеться на сайті угорського уряду.

 

Зокрема, угорське МЗС вважає, що новий закон нібито суперечить міжнародним зобов'язанням України та порушує права національних громад, позбавляючи їх існуючих прав на використання мови.

 

Зазначається,що закон про мову є "в дусі Порошенка", який вже йде з посади президента. Водночас дипвідомство наголосило, що довіряє Зеленському, якого було обрано "переважною більшістю", й у те, що він зможе вирішити питання щодо угорської нацменшини.

 

"Ми зацікавлені в збалансованих і дружніх відносинах між Угорщиною та Україною, і ми сподіваємося, що обраний президент України буде відкритий для цього", - додається у заяві.

 

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 15 травня. Церемонія підписання, яка транслювалася на сторінці глави держави у Facевоок, відбулась у присутності голови Верховної Ради України Андрія Парубія та представників парламенту і громадськості.

 

Як повідомлялося, голова Верховної Ради 14 травня під час пленарного засідання  підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

 

Раніше комітет парламенту з питань регламенту та організації роботи Верховної ради України розглянув на засіданні чотири постанови про скасування "мовного закону" - законопроекту "Про функціонування української мови як державної" та прийняв щодо них рішення.

 

Так, комітет проголосував направити проекти постанов Верховній раді для того, щоб нардепи визначилися з приводу їх прийняття/неприйняття шляхом голосування у сесійній залі.

 

Рада ухваалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 25 квітня. Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.