НОВИНИ

Україна разом з п'ятьма країнами провела операцію з ліквідації міжнародної мережі кіберзлочинців

Злочинна мережа використовувала шкідливе програмне забезпечення GozNym, намагаючись вкрасти майже $100 млн у більше ніж 41 тисяч жертв.

Правоохоронці України, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Болгарії, Молдови і Грузії викрили складну глобальну мережу кіберзлочинців. Про це повідомила прес-служба Європолу.

 

"Злочинна мережа використовувала шкідливе програмне забезпечення GozNym, намагаючись украсти майже $100 млн у більше ніж 41 тис. жертв, насамперед підприємств та фінансових установ", - йдеться в повідомленні.

 

Так, операцію проводили Болгарія, Німеччина, Україна, Молдова, Грузія та США. У Грузії, Молдові, Україні та США розпочато кримінальне переслідування.

 

Зокрема, десятьом учасникам злочинної групи висунули обвинувачення у США у зараженні комп'ютерів жертв шкідливим програмним забезпеченням GozNym, спрямованим на отримання облікових даних для входу в онлайн-банкінг жертв; використання захоплених даних облікового запису для одержання несанкціонованого доступу до онлайн-банківських рахунків жертв; крадіжка коштів з банківських рахунків і відмивання цих коштів за допомогою банківських рахунків американських та іноземних бенефіціарів, контрольованих відповідачами.

 


Наголошується, що обвинувачені рекламували свої спеціалізовані технічні навички та послуги на підпільних, російськомовних онлайн-кримінальних форумах. Лідеру мережі кіберзлочинців загрожує суд у Грузії, одного члена групи екстрадували до США з Болгарії, ще одного підозрюваного судитимуть у Молдові.
П'ятеро росіян, підозрюваних у причетності до цих кіберзлочинів, перебувають у розшуку. Серед них – розробник програмного забезпечення GozNym.

 

Своєю чергою, послуги хостингу GozNym надавала мережа Avalanche, яка надала послуги більш ніж  200 кіберзлочинцям. ЇЇорганізатора було затримано в Полтаві в листопаді 2016 року під час операції під керівництвом Німеччини.

 

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін закликав міжнародну спільноту до тісної співпраці з метою протидії викликам і гібридним загрозам, які створює Росія для демократичного світу,

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.