НОВИНИ

В Ізраїлі стався напад на посла Польщі

Інцидент стався біля польського посольства в Тель-Авіві.

В Тель-Авіві 14 травня невідомий напав на посла Польщі в Ізраїлі Марека Маґеровського. Про це повідомляє Ynet.

 

Зазначається, що інцидент стався біля польського посольства в Тель-Авіві.

 

Зокрема, Маґеровський стояв біля посольства, коли чоловік почав фізично і словесно нападати на нього. Посол зауважив, що зі слів нападника зрозумів лише "польський, польський".

 

Своєю чергою, польське посольство негайно подало скаргу до ізраїльської поліції, а Маґеровський подав скаргу до МЗС.

 

Крім того, посол встиг сфотографувати нападника і його транспортний засіб, що призвело до арешту чоловіка через 90 хвилин.

 

Так, МЗС повідомило, що чоловіка заарештували. 

 

Раніше Польща скасувала офіційний візит ізраїльської делегації на чолі з міністром соціальної рівності Елі Коеном до країни. Зокрема, візит ізраїльської делегації був запланований на 13 травня.  Так, Варшава вважає, що зміна складу делегації свідчить про те, що Ізраїль має намір зробити основною складовою візиту питання повернення власності польських євреїв, які загинули або постраждали під час Голокосту. Водночас польська сторона переконана, що дискусії на цю тему вичерпані. Своєю чергою, ізраїльська делегація дійсно мала намір обговорити з поляками тему реституції єврейської власності,  що оцінюється в сотні мільярдів доларів. Раніше про це заявляла міністр соціальної рівності Гіла Гамліель.

 

Крім того, націоналістична правляча партія "Право і справедливість" повідомила, що як жертва у Другій світовій війні Польща не повинна бути обтяжена будь-якими фінансовими зобов'язаннями. У Польщі це питання вважається дуже чутливим і є джерелом антисемітських і антиізраїльських настроїв серед ультраправих активістів, які стверджують, що євреї намагаються збанкрутувати Польщу в змові, яку підтримують Сполучені Штати.

 

Також глава Всесвітньої єврейської організації з реституції Гідеон Тейлор зазначив, що Польща є єдиним членом ЄС, який не прийняв законів для відновлення або забезпечення компенсації за вкрадене або націоналізоване майно. Власність єврейських жертв Голокосту та їхні сім'ї була конфіскована комуністичною владою в Польщі після Другої світової війни разом з неєврейською власністю - і така власність "продовжує приносити користь польській економіці".

"Жоден фактор, ні політичний, ні антисемітський, не завадить нам виконати цей важливий моральний імператив...Я вітаю польський уряд за його стійкість перед лицем антисемітських протестів, особливо під час виборів. Час спливає, і ми повинні діяти енергійно, поки не буде надто пізно", - наголосила вона напередодні.

 

Як відомо, 11 травня у Варшаві пройшла багатотисячна акція ультраправих проти набуття чинності в США Акту 447, що дозволяє чинити санкційний тиск на країни, які не прийняли закони про реституцію єврейської власності, зазначає ізраїльська газета Haaretz. Польські ультраправі заявили, що це може призвести до того, що єврейські організації вимагатимуть компенсації в розмірі 300 мільярдів доларів.

 

 

"Польська сторона вирішила скасувати візит ізраїльських офіційних осіб після того, як ізраїльська сторона в останню хвилину змінила склад делегації, а це передбачає, що переговори повинні були б сфокусуватися, головним чином, на питаннях, пов'язаних з реституцією власності", - йдеться у заяві.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.