НОВИНИ

Стало відомо, коли вийде в прокат фільм про Стуса

Фільм "Заборонений" про останні роки життя поета Василя Стуса вийде у прокат 5 вересня 2019 року.

Фільм "Заборонений" про останні роки життя поета Василя Стуса вийде у прокат 5 вересня 2019 року. Про це у вівторок, 14 травня, повідомляється на сторінці Державного агентства України з питань кіно у Facebook.

 

"Фільм про Василя Стуса – видатного поета, непересічну особистість, борця за незалежність України у XX столітті – викликав неабиякий інтерес у всіх ще на етапі створення. Нарешті український глядач побачить картину і зможе скласти власне враження про фільм, який бурхливо обговорювався і є дуже очікуваним", – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

 

 

 

Зауважимо, проект стрічки "Заборонений" з робочою назвою "Птах душі" став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Картина розповідає про останні роки життя Василя Стуса, про його боротьбу з системою та про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю.

 

Режисером фільму є Роман Бровко, автори сценарію – Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. Продюсер фільму – Артем Денисов, компанія Um-Group. У головних ролях: Дмитро Ярошенко, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Віталій Салій, Карина Шереверова, Діана Розовлян.

 

Прокатником фільму виступить компанія B&H Distribution.

 

Нагадаємо, 10 серпня 2018 року актор Геннадій Попенко повідомив, що з фільму "Стус" вирізали сцену фінального судового засідання над дисидентом, де його захищав Віктор Медведчук. За його інформацією, це сталося нібито через дзвінки з адміністрації Медведчука до творчого колективу фільму з вимогою прибрати всі згадки про нього.

 

11 серпня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству культури та Державному агентству з питань кіно перевірити, чи правдиво розказана історія про українського письменника й дисидента Василя Стуса у фільмі, який зараз знімається.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги