НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Комітет сьогодні не розгляне дату інавгурації Зеленського

За словами глави секретаріату, комітет ще не отримав нові постанови про інавгурацію Зеленського, які зареєстрував нардеп Купрій.

Засідання комітету з питань регламенту Верховної ради України щодо дати інавгурації Володимира Зеленськогов відбудеться 15 травня о 15:00. Про це повідомляє спеціальний кореспронент Тижня Андрій Голуб.

 

На засіданні Регламентного комітету Верховної Ради, яке заплановано у вівторок о 12:00, не розглядатимуть питання про інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського. Про це повідомив голова комітету нардеп Павло Пинзеник.


За його словами, у вівторок комітет розгляне тільки постаноіи про скасування голосування закону про мову та питання, пов'язані із зіконопроектом про зміну тарифів для зеленої енергетики.
Постанови про призначення дати інавгурації розглянуть у середу, 15 травня. Це означає, що розгляд питання у сесійній залі відбудеться не раніше другої половини дня у середу. Однак вірогідна дата розглялу - четвер, 16 травня.
Зазначимо, що наразі парламентарі внесли вже щонайменше сім посианов із різними пропонованими датами інаагурації. За словами Пинзеника, постанову з пропонованою датою на 28 травня, якої не було ще вчора, вже також унесли. Ця дата важлива тим, що на думку переважної більшості юристів, 27 травня спливає иермін, коли новообраний президент має можливість розпуску Верховної Ради.

 

Напередодні в парламент було внесено  проект постанови про проведення інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського 19 травня. Зараз проект постанови "Про проведення урочистого засідання Верховної ради України, присвяченого складенню присяги українському народові новообраним президентом України 19 травня" передано на розгляд керівництву.

 

Нагадаємо, другий тур виборів президента України відбувся 21 квітня. 30 квітня ЦВКоголосила офіційні результати виборів президента. За Володимира Зеленського   проголосували  73,22% виборців, Пера Порошенка підтримали  – 24,45%, - йдеться в повідомленні ЦВК. У п’ятницю, 3 квітня, остаточні результати виборів були опубліковані в офіційних виданнях Верховної Ради "Голос України" та Кабінету Міністрів «Урядовий кур’єр». Згідно з українським законодавством, інавгурація президента має відбутися протягом 30 днів після оприлюднення в друкованих виданнях. 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.