НОВИНИ

Суд оштрафував Зеленського за демонстрацію бюлетеня

Обраний президент України має сплатити штраф розміром 850 гривень і відшкодувати судовий збір.

Оболонський райсуд Києва оштрафував обраного президента України Володимира Зеленського  за демонстрацію бюлетеня в ході другого туру виборів 21 квітня.

 

За словами головуючого судді Владислава Дев'ятка, суд визнав Зеленського винним в демонстрації заповненого бюлетеня на виборчій дільниці. Доводи захисту про те, що той діяв ненавмисно, суд не врахував.

 

"Суд постановив: Зеленського визнати винним в адміністративному порушенні, щодо нього застосувати штраф розміром 50 неоподатковуваних мінімумів - 850 гривень", - зазначив суддя.

 

Він також додав, що Зеленський повинен відшкодувати судовий збір в сумі З84 гривні.

 

Нагадаємо, 21 квітня поліція вручила Зеленському адмінпротокол за демонстрацію заповненого бюлетеня на виборчій дільниці. 

 

Зауважимо, частина 1 статті 7 Закону україни "Про вибори президента України" забороняє фотографування і відеофіксацію в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування. Закон також забороняє демонстрацію виборцем результатів волевиявлення виборців у приміщенні для голосування, оскільки це є порушенням таємниці голосування.

 

Як повідомлялося, Зеленський закликав Верховну Раду призначити дату інавгурації на 19 травня. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.