НОВИНИ

Глава МЗС Литви виступив за запровадження санкцій проти Росії через видачу паспортів на Донбасі

Лінас Лінкявічюс підтвердив, що сьогодні під час засідання Ради Європейського Союзу буде обговорено питання видачі Росією паспортів українцям в ОРДіЛО.

Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс виступає за запровадження санкцій проти Росії через рішення про спрощену процедуру видачі російських паспортів на окупованому Донбасі. Про це Лінкявічюс повідомив перед початком засідання Ради Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі.

 

Він підтвердив, що сьогодні буде обговорено питання видачі Росією паспортів українцям на окупованому Донбасі. "Це є ще одним кричущим порушенням міжнародного права, і цей процес паспортизації також відбувався в Грузії", - сказав Лінкявічюс.

 

"Відверто, ми погодилися, що якщо щось піде не так, якщо порушення міжнародного права, міжнародних зобов'язань і також порушення наших угод з Росією продовжаться, - ми маємо взяти це до уваги і маємо подумати над додатковими заходами. Я вірю, що мають бути додаткові санкції", - наголосив Лінкявічюс.

 

Як повідомлялося, за інформацією Головного управління розвідки міноборони, російські паспорти, видані жителям окупованого Донбасу, будуть дійсні лише на території Ростовської області Російської Федерації.

 

Нагадаємо,24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Президент Петро Порошенко закликав міжнародних партнерів жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій у зв'язку з указом президента РФ Владіміра Путіна. Крім того глава держави доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

 

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що указом про спрощену процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік" призеднт Росії Владімір Путін впроваджує в Україні методи, застосовані в грузинських Абхазії і Південній Осетії.

 

Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав указ президента Росії Владіміра Путіна продовженням агресії і втручанням у внутрішні справи України.

 

Своєю чергою, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що указ президента РФ Владіміра Путіна є свідомою ескалацією агресії проти України та тиском на керівництво держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.