НОВИНИ

Едвард Лукас: Після кількох десятиліть недбальства ЄС нарешті офіційно називає Китай "системним противником"

За термінологією Стратегії національної безпеки США, це "стратегічний конкурент".

Після кількох десятиліть недбальства Європейський Союз нарешті офіційно називає Китай "системним противником". Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 
"Піднесення КНР справді невмолимо насувається. Це вже наддержава в торговельній, дипломатичній і технологічній сферах, а на культурному й військовому фронтах вона просувається семимильними кроками. Та, як засвідчили події минулого тижня, Піднебесна має свої вразливі місця. Перед обличчям достатньо сильної критики китайці відступають і намагаються виграти час", - пише він.
 
Лукас зауважив, що Захід досі перевершує Китай за багатьма параметрами, як-от "воєнний потенціал, економічна міць, чисельність населення і м’яка сила, а надто за потужністю своїх інституцій та альянсів".
 
"Тож, згуртувавшись, ми здатні впроваджувати правила й вимагати їхнього виконання практично в будь-якій сфері — від торгівлі до прав людини й викидів вуглецю, а також протидіяти китайським диверсіями та залякуванням. Ми потихеньку прокидаємося. Після кількох десятиліть недбальства ЄС нарешті офіційно називає Китай "системним противником". За термінологією Стратегії національної безпеки США, це "стратегічний конкурент", - наголошує автор.
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.