НОВИНИ

У морському трибуналі ООН відкинули звинувачення Росії проти українських суден

Адвокат спростував звинувачення Москви щодо "провокативних дій" українських кораблів.

У Міжнародному трибуналі Організації Об'єднаних Націй  з морського права заперечили твердження Росії щодо нібито провокативної поведінки українських суден в районі Керченської протоки 25 листопада. Про це заявив адвокат Джонатан Гімблет під час слухань щодо захоплення українських моряків РФ у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі, передає "Європейська правда".

 

Зокрема, Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито "таємно вторглися" в російські територіальні води. За його словами, раніше українські судна вже проходили Керченську протоку і все проходило без інцидентів.

 

"За два місяці до того інші українські судна проходили аналогічним маршрутом - з української Одеси до українського Бердянська", - зауважив він, показавши мапу маршруту.

 

Водночас він заперечив, що на борту бронекатера "Нікополь" нібито виявили документи, згідно з якими українські екіпажі мали наказ приховано пройти через Керченську протоку.

 

Також Гімблет спростував звинувачення Москви  щодо "провокативних дій" українських суден, що нібито "Нікополь" та "Бердянськ" були у стані бойової готовності і загрожували російським суднам.

 

"Припущення, що ці два маленькі і легкоозброєні катери могли створювати загрозу… не  викликають довіри", - наголосив адвокат.

 

Крім того, Гімблет наголосив на тому, що РФ сама перекрила Керченську протоку, розмістивши там танкер.

 

"Навіть якби ці звинувачення були правдивими, а це не так, факти свідчать про чітке порушення Росією  Конвенції (ООН з морського права)", - додав він.

 

Нагадаємо, 10 травня Україна попросила Міжнародний трибунал з морського права застосувати тимчасові заходи, які вимагають, щоб Росія негайно звільнила кораблі ВМС України та членів їхніх екіпажів.

 

16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права («ITLOS») щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. 

 

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко утворив делегацію України для участі у слуханнях у справах України проти Російської Федерації щодо імунітету трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.