НОВИНИ

Сейм Латвії визнав депортацію кримських татар геноцидом

Зазначається, що цілий ряд історичних джерел вказують на цілеспрямований геноцид радянської влади проти багатьох народів й етнічних груп.

Сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, у якій йдеться, що радянська влада здійснила геноцид щодо кримськотатарського народу. Про це повідомляє прес-служба парламенту Латвії.

 

Зазначається, що цілий ряд історичних джерел вказують на цілеспрямований геноцид радянської влади проти багатьох народів й етнічних груп, що жили в Радянському Союзі, включаючи проти кримських татар, щоб знищити їхню культуру, соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова, та щоб вижити їх з батьківщини.

 

Зокрема, у заяві нагадується, що РФ п'ять років тому незаконно анексувала Крим. Так, латвійські парламентарі засуджують політику РФ щодо продовження пригнічення та насильства проти кримських татар в окупованому Криму.

 

"Ті кримські татари, хто відмовляється прийняти російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, стикаються з дискримінацією. Їм заборонено допуск до освіти, медичних послуг, заборонено використовувати рідну мову, підтримувати традиції і культуру. Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років насильно пригнічуються і переслідуються. Історія може повторитися", - наголосив голова комісії Сейму з зовнішніх справ Ріхардс Колс.

 

Крім того, заява закликає міжнародну спільноту та інституції відзначити депортацію кримських татар 75 років тому і стежити за сьогоднішніми подіями в Криму.

 

Нагадаємо, 28 березня Європейський союз висловив занепокоєння повідомленнями про проведені в анексованому Росією Криму обшуків та арештів і закликав російську владу припинити тиск на кримськотатарську громаду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.