НОВИНИ

Спроба перевороту в Чорногорії. Суд засудив двох російських агентів

Крім того, двох чорногорських опозиційних політиків засудили до п'яти років позбавлення волі.

У Чорногорії  суд в четвер, 9 травня, засудив 14 осіб, серед яких є двоє агентів російських спецслужб, до різних термінів ув'язнення. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зокрема, засуджених обвинуватили в організації спроби перевороту у день парламентських виборів  у жовтні 2016 року, яка мала на меті змінити уряд країни та завадити її вступу до НАТО.

 

Так, росіяни, яких ідентифікували як Едуард Шишмаков та Владімір Попов, були засуджені заочно до 15 та 12 років ув'язнення.

 

Своєю чергою, двох чорногорських опозиційних політиків - лідера проросійського "Демократичного фронту" Андрія Мандича та Мілана Кнезевича - засудили до п'яти років позбавлення волі. 

 

Раніше президент Чорногорії Міло Джуканович заявив, що інтеграція Західних Балкан до Європейського Союзу має вирішальне значення для блоку, щоб захистити себе від зростаючого політичного і економічного впливу Росії і Китаю в регіоні. 

 

Нагадаємо, на початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.