НОВИНИ

"Удар по довірі виборців". Ягланд розкритикував скасування результатів виборів у Стамбулі

Генсек Ради Європи прокоментував рішення Верховної виборчої ради Туреччини.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що рішення Верховної виборчої ради Туреччини щодо проведення повторних виборів у Стамбулі може стати серйозним ударом по довірі виборців. Про це йдеться у заяві генсека.

 

"Ми підкреслюємо, що необхідні умови для вільних і справедливих виборів повинні бути перевірені до дня виборів, а не після. Рішення Верховної виборчої ради може завдати серйозної шкоди довірі турецьких виборців до виборчих органів" - зауважив він.

 

За його словами, турецький народ заслуговує виборчого процесу, що забезпечує демократичні гарантії, включаючи надійну і стабільну правову основу для проведення виборів.

 

Нагадаємо, 6 травня Верховна виборча рада Туреччини ухвалила рішення про повторне проведення місцевих виборів в Стамбулі, скасувавши результати виборів 31 березня, під час яких переміг кандидат опозиції.

 

Раніше "Партія справедливості і розвитку" заявила, що готова довести серйозні порушення, які можуть змінити результат місцевих виборів.

 

Ці місцеві вибори – перші після перемоги Ердогана на президентських виборах минулого року та запровадження нової політичної системи у Туреччині, що перетворила її на президентську республіку з дуже широкими повноваженнями президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.