НОВИНИ

Єжель закликав українців скинутися на побудову корвету

Міністр оборони Михайло Єжель віддав на будівництво українського корвета своє місячне грошове забезпечення, і закликав українців підтримати його ініціативу. Про це міністр заявив під час урочистого відкриття четвертого сезону міжнародних вітрильних змагань “WindMaster Regatta 2011”, що відбулося в акваторії Київського водосховища, повідомляє прес-служба Міноборони.

«Я особисто віддаю на будівництво українського корвета своє місячне грошове забезпечення. Впевнений, що в Україні знайдеться багато людей, які також візьмуть участь в будівництві народного корабля», – заявив Єжель.

«До речі, тільки-но був оприлюднений відповідний фінансовий рахунок, як почали поступати гроші від громадян», - додав він.

За словами Єжеля, побудові українського корвету є історичний приклад з історії України на рубежі ХІХ-ХХ ст.

«Тоді саме українці на чолі з князем Левом Кочубеєм стали ініціаторами патріотичного руху з побудови бойових кораблів за народні кошти. За 1906-1910 роки на добровільні пожертвування населення було побудовано 23 кораблі, першим із яких став мінний крейсер “Україна” – він увійшов до складу Балтійського флоту 6 вересня 1906 року. Крім того, громадяни з Волинської, Подільської, Київської, Чернігівської, Харківської, Катеринославської, Одеської та Херсонської губерній (до складу останньої входили Крим і місто Севастополь) зібрали гроші на побудову мінних крейсерів “Гайдамак” і «Військовий», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Рахунок, на який міністр закликав направляти гроші, належить громадській організації «Фонд відродження Українського флоту», яка відкрила рахунок у «Приватбанку». Цю благодійну організацію заснували ветерани вітчизняного флоту у Севастополі.

Нагадаємо, 17 травня у Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі відбулася урочиста закладка головного корабля класу «корвет» для Військово-морських сил України.