НОВИНИ

ЦВК оголосить результати другого туру виборів 30 квітня

Наступним етапом має стати складання протоколу ЦВК про результати виборів президента.

Центральна виборча комісія (ЦВК) планує оголосити результати другого туру виборів президента 30 квітня, коли завершиться відведений законом термін для оскарження протоколів окружних виборчих комісій (ОВК).Про це повідомила секретар ЦВК Наталія Бернацька. 

 

У п'ятницю ЦВК завершила прийом оригінальних паперових протоколів окружних комісій про підсумки голосування громадян на дільницях, склала протокол і оголосила підсумки виборів у закордонному виборчому окрузі та закрила безперервне засідання, що тривало з 22 квітня.

 

Наступним етапом має стати складання протоколу ЦВК про результати виборів президента.

 
 

За словами Бернацької, підписання протоколу і офіційне оголошення результатів виборів заплановано на 30 квітня.

 

На уточнювальне запитання агентства, з чим пов'язано чотириденне зволікання секретар ЦВК пояснила, що необхідно вивчити пропозиції, що надійшли в останні дні, протоколи окружних комісій, а також дочекатися закінчення законного терміну для їх оскарження.

 
"Тільки сьогодні прийняті останні протоколи з мокрими печатками. Зараз ми їх будемо обробляти. Крім того, згідно із законом на оскарження є 5 днів після підписання протоколу окружною комісією. Нам необхідно дочекатися, чи немає ніяких позовів. Сьогодні голова комісії направила до судів запити, щоб надати нам цю інформацію. Саме закінчиться 5-денний період на оскарження останніх протоколів. Ми попросили надати нам інформацію на 10:00 30 квітня і орієнтовно о 12:00 30 квітня ми оголосимо результати ", - пояснила вона.

 

Згідно із законом ЦВК зобов'язана оголосити результати виборів не пізніше 1 травня.

 

Якщо вони будуть оголошені 30 квітня, то інавгурація обраного Президента повинна буде відбутися не пізніше 30 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.