НОВИНИ

"Жовті жилети" висловили розчарування пропозиціями реформ Макрона

Оскільки основні вимоги не виконані, "жовті жилети" обіцяюли продовжити акції протесту.

Лідери протестного руху "жовтих жилетів" висловили розчарування пропозиціями реформ президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомляє lexpress.fr.

 

"Він не слухав все, що ми казали на вулицях протягом п'яти місяців. Він почав свою промову з того, що розповів про свої досягнення за два роки, яких ми начебто не розуміємо. Але ми добре розуміємо, що він просто не здатний визнати свою вину", - зауважив з лідерів руху Максім Ніколь.

 

Зокрема, протестувальники обурені тим, що Макрон не погодився на їхню основну вимогу – проведення референдуму за громадянською ініціативою. Натомість він запропонував спрощення умов для проведення референдуму, зменшивши до мільйона кількість підписів, необхідних для організації плебісциту.

 

Так, оскільки основні вимоги не виконані, "жовті жилети" обіцяюли продовжити акції протесту.

 

Як повідомлялося, 10 грудня 2018 року президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.

 

18 листопада 2018 року у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці  розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.