НОВИНИ

Сійярто розкритикував закон про мову, покладає надії на Зеленського

На думку глави МЗС Угорщини закон відображає бачення президента Петра Порошенка, який нібито просував "антиугорську політику".

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав неприйнятним ухвалений у четвер, 25 квітня, Верховною радою закон про мову. Про це повідомляє Hirado.

 

На його думку, український закон про мову нібито "порушує права угорської меншини" і відображає бачення президента Петра Порошенка, який нібито просував "антиугорську політику".

 

"Однак українські виборці переважною більшістю вибрали іншого президента, Володимира Зеленського, і покінчили з ерою Порошенка" - зауважив глава угорського МЗС.

 

"Ми сподіваємося, що на основі взаємної поваги і бажання знайти рішення ми зможемо прояснити ситуацію з законами, що зачіпають права угорської громади, з новим, обраним переважною більшістю президентом", - додав він.

 

Зокрема, він відзначив, що перші заяви обраного  українського президента дають привід для надії.

 

"Наша мета повернути дружбу між Угорщиною і Україною , і результати останніх  президентських виборів в Україні дають нам деяку надію", - наголосив Сійярто.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада у четвер, 25 квітня, ухвалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.

 

Згодом Зеленський прокоментував ухвалення закону про мову і пообіцяв проаналізувати його після інавгурації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.