НОВИНИ

Єнін назвав причину своєї відставки

Він зазначив, що не тримається за свою посаду і йде у відставку.

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін назвав причину своєї відставки. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

 

Єнін розповів про справу Курченка. Зокрема, що вважає, що недостатньо доказів для оголошення підозри фігурантам цієї справи. Однак, додав, що, якщо прокурори вважають, що доказів достатньо, то підтримує їх рішення.

 

"З кінця березня цього року я не давав жодних коментарів по справі Курченка ...Ряд ЗМІ поширили проти мене низку неправдивих фактів. Але я не скасував жодної підозри. Я не вчиняв жодних перешкод по справі Курченка. Я за останні два роки, було вжито максимально заходів, щоб не було тисків зовні на слідчих", - зазначив він.

 

Він зазначив, що не тримається за свою посаду і йде у відставку.

 

"Я відчув, що ситуація навколо справи Курченка певною мірою штучно політизована, і моїх зусиль, щоб зняти цю політизацію не достатньо", - зазначив він.

 

Нагадаємо, Єнін написав заяву про звільнення. Потім він заявив, що "зробив вибір на користь своїх принципів".  Зазначимо, Єнін був призначений заступником генерального прокурора України в червні 2016 року.

 

Як повідомлялося, у березні суд задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України та дозволив розпочати спеціальне досудове рослідування щодо бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

 

 Крім того з лютого 2014 року Курченко переховується від правоохоронців за межами України, попри те, що йому було обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

 

Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 років, вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.