НОВИНИ

Едвард Лукас: Результати виборів — добрі новини для друзів України на Заході

Виявилося, що мали рацію ті, хто підтримував Київ у попередні роки й закликав можновладців і громадськість ігнорувати «страшилки» Кремля.

Результати виборів — добрі новини для друзів України на Заході. Це свідчення того, що «демократична рецесія» не є аж такою глибокою і страшною, як здається. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

«Виявилося, що мали рацію ті, хто підтримував Україну в попередні роки й закликав можновладців і громадськість ігнорувати «страшилки» Кремля. Головною перешкодою для зовнішньої допомоги Україні лишалася корупція. Якщо Зеленський досягне відчутних успіхів на цьому фронті, слід очікувати величезних економічних, політичних і військових здобутків», - пише він.

 

Лукас зауважив, що все це не означає, що не треба ставитися до нового президента прискіпливо з огляду на його недосвідченість, легковажність, підозрілих друзів та безладний підхід до політики. Йому знадобиться команда, здатна організувати нагальні реформи, попри застій у внутрішній політиці. Зеленському потрібно завойовувати довіру серед фахівців із безпеки й оборони, а також розпочати інтенсивну міжнародну співпрацю. Росія створюватиме для нього військові та дипломатичні випробування, або й ті, й інші. Якщо він провалить їх, виборці використають своє право голосу.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.