НОВИНИ

Міжнародні спостерігачі втратили безпілотник унаслідок роботи російських систем РЕБ на Донбасі

Місцезнаходження апарату досі невідоме.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ втратила безпілотник дальнього радіусу дії унаслідок потужного впливу російських систем радіоелектронної боротьби на окупованій території Донбасу. Про це у середу, 24 квітня, повідомила українська сторона СЦКК, передає прес-центр штабу ООС у Facebook.

 

"Останній випадок, коли СММ ОБСЄ був втрачений безпілотний літальний апарат дальнього радіусу дії, стався 19 квітня 2019 року саме в районі міста Горлівка. Перед падінням навігаційна апаратура літального апарату протягом більш ніж години зазнавала потужного впливу радіоелектронних засобів, внаслідок чого зв'язок з БПЛА було втрачено, а місцезнаходження апарату до сих пір невідоме. Окрім Місії ОБСЄ, роботу засобів РЕБ в той же час та в тому ж районі зафіксували відповідні підрозділи українських військових", - йдеться у повідомленні.

 

Українська сторона СЦКК наголосила, що російсько-терористичними угрупованнями регулярно здійснюється вплив на безпілотні літальні апарати СММ ОБСЄ засобами радіоелектронної боротьби.

 

"Зазначене має на меті створення перешкод виявленню порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації, а саме розміщення підрозділів та військової техніки на тимчасово окупованій території України", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, найчастіше робота радіоелектронних засобів ворога фіксувалася підрозділами Збройних сил України на ділянках Маріуполь – Волноваха та Донецьк – Горлівка, що може свідчити про наявність у окупантів значної кількості озброєнь та військової техніки саме в цих районах.

 

Своєю чергою, відповідно до звітів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, в Україні тільки за останніх два місяці міжнародними спостерігачами задокументовано використання російсько-терористичними військами таких систем як “Пошук” Р-161-A2M, автоматизованої станції перешкод Р-330Ж “Житель”, комплексів радіоелектронної боротьби “Тірада-2” та РБ 341В “Леєр 3”, радіолокаційної станції артилерійської розвідки та цілевказання 1Л259 та інших.

 

Також спостерігачами Місії неодноразово фіксувалися спроби збройних формувань Російської Федерації використовувати безпілотні літальні апарати під час спостережних польотів літальних апаратів СММ ОБСЄ. При цьому, під “прикриттям” апаратів Місії російськими загарбниками застосовувалися як спостережні, так і ударні БПЛА.

 

Як повідомлялося, поблизу лінії розмежування в Донецькій області розбився безпілотний літальний апарат (БПЛА)  Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.