НОВИНИ

Ягланд написав листа Зеленському

Генсек Ради Європи висловив сподівання на продовження багаторічної співпраці.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд у листі до новообраного президента України Володимира Зеленського заявив, що організація підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. Про це йдеться на сайті Ради Європи.

 

"Ми сподіваємося на продовження нашої багаторічної співпраці з реформування та зміцнення незалежності судової влади, боротьби з корупцією та посилення ролі громадянського суспільства. Також можу запевнити Вас, що Рада Європи продовжуватиме наполегливо підтримувати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України", - йдеться у заяві.

 

Зокрема, Ягланд відзначив, що Зеленському доведеться посісти посаду президента в той час, коли Україна стикається зі значними проблемами у багатьох сферах.

 

"Україна є цінним членом Ради Європи, і її демократична безпека є життєво важливою для всього нашого континенту. Сподіваюся, що ви зможете використати потужний мандат, який ви отримали для просування демократичних реформ, і працюватимете на відновлення миру і єдності в країні і втілите прагнення українського народу до стабільності та процвітання", - наголосик генсек РЄ.

 

Раніше Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах в Україні та висловив сподівання на продовження співпраці у сфері реформ, зокрема, судової. Також свої вітання висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель, заявивши, що для неї важлива стабілізація України та мирне врегулювання конфлікту. Крім того, Зеленського привітав президент США Дональд Трамп, підтвердивши підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, після опрацювання понад 95% протоколів на виборах президента України Володимир Зеленський набирає 73,16% голосів, Петро Порошенко – 24,5%. Своєю чергою, за результатами голосування на закордонному виборчому окрузі більшу частину голосів отримав Порошенко (54,73%), за Зеленського проголосували 43,78% виборців.Чинний президент уже визнав свою поразку на виборах і заявив, що готовий допомагати Зеленському в перехідний період, але водночас пообіцяв йому сильну опозицію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.