НОВИНИ

Росія демонстративно перешкоджає проходженню кораблів через Керченську протоку - ДПСУ

Також, за словами голови Держприкордонслужби, морська охорона РФ спеціально підходить близько до українських берегів Азовського моря.

Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал заявив, що Російська Федерація демонстративно перешкоджає проходженню кораблів в українські порти через Керченську протоку. Про це у середу, 24 квітня, повідомляє прес-служба ДПСУ. 

 

 

"Триває постійний огляд суден у районі Керченської протоки, які заходять в порти України з економічними цілями. Практично немає таких, які б не оглядалися – особливо, які йдуть в Україну. Створюють штучну чергу заходу, і наші судна оглядають набагато довше і пропускають останніми", - заявив Цигикал.

 

Також, за словами голови Держприкордонслужби, морська охорона РФ спеціально підходить близько до українських берегів Азовського моря.

 

"Ситуацію погіршує те, що це море вважається внутрішнім між двома державами. Тому важко визначити чіткі межі територіальних вод та прилеглих до них", – розповів Петро Цигикал.

 

Він також звернув увагу на те, що особливо важливим для України залишається питання удосконалення морського законодавства. Над відповідними проектами Держприкордонслужба вже активно працює, в тому числі й з іноземними партнерами.

 

Зокрема, Петро Цигикал  зауважив, що саме зараз у Києві проходить Міжнародний круглий стіл, де присутні представники правоохоронних структур і Міністерства оборони України та берегової охорони США обмінюються досвідом у цій сфері, проводиться напрацювання законодавчої бази, результат якого буде направлено до Верховної Ради України.

 

Як повідомлялося, Європейський Союз закликав Росію забезпечити вільний прохід через Керченську протоку.

  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.