НОВИНИ

США вперше розгорнули дві групи авіаносців в Середземному морі

Мова йде про спільні навчання авіаносців Abraham Lincoln і John C. Stennis.

Військово-морський флот Сполучених Штатів Америки вперше розгорнув у Середземному морі дві ударні авіаносні групи. Про це йдеться на сайті 6-го флоту США.

 

Зокрема, у Середземному морі у вівторок, 23 квітня, почалися спільні навчання авіаносців Abraham Lincoln і John C. Stennis.

 

Зазначається, що навчання передбачають кілька сценаріїв інтеграції двох повітряних крил і надводних кораблів з ключовими союзниками і партнерами на європейському театрі бойових дій.

 

"Дві ударні групи авіаносців, що діють одночасно, покращують сумісність з нашими висококваліфікованими союзниками і партнерами по НАТО, забезпечують безпрецедентний стримуючий фактор проти односторонньої агресії, а також комбіновану летальність", - зауважив адмірал Джеймс Дж. Фогго III, командувач Військово-морськими силами США в Європі і Африці.

 

Наголошується, що загалом у навчаннях беруть участь понад 130 літаків, 10 кораблів і 9000 матросів і морських піхотинців.

 

"Кожен з авіаносців, які перебувають у Середземномор'ї в даний час, представляє 100 тисяч тонн міжнародної дипломатії. Дипломатичне спілкування і діалог у поєднанні з потужною обороною, яку ці кораблі забезпечують, демонструють Росії, що, якщо вона дійсно прагне до поліпшення відносин з США, вона повинна припинити свою дестабілізуючу діяльність по всьому світу", - зауважив посол США в РФ Джон Хантсман.

 

Так, це перший випадок, коли два американських авіаносці діють в Середземному морі одночасно з літа 2016 року, коли  авіаносці Dwight D. Eisenhower і Harry S. Truman перебували в регіоні по черзі.

 

Нагадаємо, 15 квітня в акваторію Чорного моря увійшов есмінець Військово-морських сил США USS Ross DDG71.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.