НОВИНИ

"Єврей на чолі українських фашистів". Посольство України вимагає вибачень від чеського видання через матеріал про Зеленського

Крім того, у статті наводяться непідтверджені факти про антисемітизм в Україні.

Посольство України в Празі вимагає вибачень від чеського видання Český rozhlas через публікацію матеріалу про новообраного президента України Володимира Зеленського під назвою "Єврей на чолі українських фашистів" авторства оглядача Яна Фінгерланда. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"Шановний Český rozhlas Plus, ви вважаєте, що з такою статтею все гаразд? Це огидно, і ми очікуємо вибачень", - наголошується у повідомленні.

 

Зокрема, у матеріалі наводяться непідтверджені факти про антисемітизм в Україні.

 

"Є, звичайно, ще питання українського антисемітизму, який, за даними опитувань, є високим, а кількість антиєврейських нападів зростає. Цей факт, поряд з тим, що частина українських націоналістів відкрито відзначають колишню співпрацю з нацистами, широко використовується антиукраїнською промосковською пропагандою...Деякі українські євреї бояться, що успіх Зеленського зрештою повернеться проти них, коли вийде, що новий президент не є рятівником, а в кращому випадку лише іншим політиком. Тим більше, що український антисемітизм частково ґрунтується на ненависті до олігархів, деякі з яких можна вважати євреями", - йдеться у статті видання.

 

Раніше Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах в Україні та висловив сподівання на продовження співпраці у сфері реформ, зокрема, судової. Також свої вітання висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель, заявивши, що для неї важлива стабілізація України та мирне врегулювання конфлікту. Крім того, Зеленського привітав президент США Дональд Трамп, підтвердивши підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, після опрацювання понад 95% протоколів на виборах президента України Володимир Зеленський набирає 73,16% голосів, Петро Порошенко – 24,5%. Своєю чергою, за результатами голосування на закордонному виборчому окрузі більшу частину голосів отримав Порошенко (54,73%), за Зеленського проголосували 43,78% виборців.Чинний президент уже визнав свою поразку на виборах і заявив, що готовий допомагати Зеленському в перехідний період, але водночас пообіцяв йому сильну опозицію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.