НОВИНИ

Найімовірніший наступник Юнкера пообіцяв блокувати "Північний потік-2"

Манфред Вебер зазначив, що ЄС потребує більшої незалежності від російського газу.

Кандидат на посаду президента Європейської комісії від Європейської народної партії, німецький євродепутат Манфред Вебер заявив, що спробує заблокувати будівництво російського трубопроводу "Північний потік-2", якщо стане наступним президентом. Про це йдеться в інтерв'ю Polska Times.

 

"Я проти цього проекту. Він не в інтересах Євросоюзу, тому що він збільшить свою залежність від російської сировини. І ми потребуємо більшої незалежності від російського газу. Як глава Європейської комісії, я використовуватиму всі наявні закони для блокування "Північного потоку-2", - зауважив він.

 

На запитання про відмінність його позиції з політикою Німеччини, яка підтримує проект, депутат відповів: "Я не є німецьким кандидатом на посаду глави Єврокомісії, а є кандидатом від Європейської народної партії. Європа - це 28 країн. Думаючи про Європу, ми повинні думати про незалежність від російського газу. Ми маємо важкі дискусії з цього приводу з французькими політиками, з німецькими та іншими європейськими лідерами".

 

Крім того, Вебер висловив впевненість, що РФ хоче дестабілізувати європейську єдність.

 

"Вони вже зробили це в кампанії Brexit, у нас є докази. Вони використовують всі можливі засоби. Вони відповідальні за ситуацію в Україні. Росія діє агресивно і тому Європа повинна бути об'єднана і реагувати разом на цю загрозу. Європа повинна бути готова ввести додаткові санкції у разі потреби. Має бути чіткий сигнал, що для нас неприйнятна поведінка Росії", - підкреслив він.

 

Нагадаємо, 15 квітня Рада ЄС затвердила нові правила ринку газу, які поширюватимуться на трубопроводи із країн, що не входять до складу ЄС, включаючи газопровід "Північний потік-2". 

 

Раніше міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що проект газопроводу "Північний потік-2" загрожує безпеці України та означає антиєвропейську позицію Німеччини. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.