НОВИНИ

Частка українців, які схвалюють дії Зеленського, зросла в останні дні перед другим туром - КМІС

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування щодо впливу дебатів на результати виборів.

Частка українців, які схвалюють дії та заяви Володимира Зеленського зросла в останні дні перед голосуванням у другому турі, але це зростання почалось ще в п’ятницю, 19 квітня, до проведення дебатів. Про це свідчать результати роллінгового опитування Київсього міжнародного інституту соціології.

 

Зокрема, всім респондентам ставилось питання: "У другий тур виборів президента України вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко. За час, що минув з дня голосування у першому турі (неділя, 31 березня), вони обидва здійснювали якісь дії і робили свої заяви. Наскільки ви схвалюєте або не схвалюєте дії та заяви Володимира Зеленського? Наскільки ви схвалюєте або не схвалюєте дії та заяви Петра Порошенка"?

 

Очевидно, таке зростання - це результат ефіру Зеленського в четвер, 18 квітня, на каналі "1+1". "Після дебатів ця тенденція тільки закріпилась(за даними опитування 20 квітня)", - йдеться у повідомленні.

 

 

Своєю чергою, що стосується оцінки дії та заяв Порошенко, то, можливо, дебати дещо збільшили частку тих, хто схвалює його дії та заяви – с 27% до 31%, але частка тих, хто не схвалює його дії та заяви, не змінилась.

 

 

"Щодо впливу дебатів на рейтинги кандидатів, то виглядає так, що вони не мали вирішального значення. Скоріше, в останні два дні перед виборами (19 і 20 квітня) продовжувалась тенденція, започаткована 15-16 квітня: зростання рейтингу Зеленського та зменшення рейтингу Порошенко. Дебати не прискорили, та не загальмували ці зміни", - наголошується у повідомленні.

 

Таким чином, період між першим та другим туром виборів можна поділити на три основні відтинки: 1) 6-9 квітня, зростання рейтингу Зеленського (до 76%) та зменшення кількості прихильників Порошенко (до 24-25%) 2) 10-15 квітня, тенденція змінюється на протилежне, росте підтримка Порошенка, спадає рейтинг Зеленського 3) 16-21 квітня, ситуація знову стає такою, як на початку місяця і розрив між кандидатами знову зростає.

 

 

Так, опитування КМІС проводилося з 6 по 20 квітня КМІС. Опитування проводилось щодня, методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 3600 інтерв'ю (6-18 квітня), похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 5%. 19 та 20 квітня проведено по 500 інтерв’ю, тобто дані за ці дні можуть аналізуватись як окремі хвилі роллінгу.  

 

Раніше Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах в Україні та висловив сподівання на продовження співпраці у сфері реформ, зокрема, судової. Також свої вітання висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель, заявивши, що для неї важлива стабілізація України та мирне врегулювання конфлікту. Крім того, Зеленського привітав президент США Дональд Трамп, підтвердивши підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, після опрацювання понад 95% протоколів на виборах президента України Володимир Зеленський набирає 73,16% голосів, Петро Порошенко – 24,5%. Своєю чергою, за результатами голосування на закордонному виборчому окрузі більшу частину голосів отримав Порошенко (54,73%), за Зеленського проголосували 43,78% виборців.Чинний президент уже визнав свою поразку на виборах і заявив, що готовий допомагати Зеленському в перехідний період, але водночас пообіцяв йому сильну опозицію.

 

Як повідомлялося, у неділю, 21 квітня, в Україні пройшов другий тур президентських виборів 2019, виборчі дільниці для голосування відкрилися о 8 ранку.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.