НОВИНИ

У Гаазі завтра пройде зустріч Україна-Росія щодо звільнення полонених моряків

Вимога до РФ лишається незмінною - усунути порушення міжнародного права і звільнити українських моряків і кораблі.

У Гаазі, в Палаці Миру, у вівторок, 23 квітня, пройдуть консультації між Україною та Росією щодо позову України до Міжнародного трибуналу ООН про звільнення українських суден та полонених моряків. Про це у понеділок, 22 квітня, повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у Facebook.

 

“Буквально завтра (23 квітня) у Палаці Миру в Гаазі проводимо зустріч з російською стороною у форматі «обміну думками», передбаченого Конвенцією ООН з міжнародного права”, - написала Зеркаль.

 

За її словами, вимога до РФ лишається незмінною - усунути порушення міжнародного права і звільнити українських моряків і кораблі.

 

“Ми переконані у незаконності дій РФ по відношенню до наших моряків і не збираємося, як деякі політичні діячі, що без сумніву виходять не з інтересів України та уповають на добру волю Путіна, чекати на політичну “милостиню” з Кремля”, - сказала вона.


Зеркаль також наголосила на продовженні "доводити у судовому порядку нашу позицію щодо порушення Росією імунітету наших військових кораблів та моряків, гарантованого Конвенцією ООН з міжнародного морського права”.

 

Так, вона оприлюднила графік міжнародно-правової роботи на найближчі півтора місяця.

 

Так, 6-7 травня (попередньо) в Гамбурзі відбудуться слухання в Міжнародному трибуналі з морського права щодо вимоги звільнити моряків і кораблі.

 

3-7 червня в Гаазі тижневі слухання в Міжнародному Суді ООН щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.

 

10-14 червня в Гаазі слухання у справі щодо порушення Росією прав України як прибережної держави.

 

Як повідомлялося, у вівторок, 16 квітня, Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права («ITLOS») щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.