НОВИНИ

ЦВК і ОПОРА: Другий тур виборів пройшов чесно і демократично

Під час голосування не було порушень, які могли б вплинути на результат.

Голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук заявляє, що другий тур голосування на виборах президента України став хорошим зразком демократичних виборів. Про це вона сказала на брифінгу 22 квітня, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

 

"Завершення другого туру голосування на виборах президента України є дуже хорошим виміром і прикладом того, яким чином повинні проходити і як вони вже проходять в Україні: дійсні, справжні, демократичні, вільні вибори", – сказала Сліпачук.

 

Також глава ЦВК додала, що під час виборів не було ніяких порушень, які могли б вплинути на результати голосування.

 

Крім того, вона зазначила, що в ЦВК вже надійшов перший оригінал протоколу від окружної виборчої комісії з Києва.

 

Безперервне засідання ЦВК, за словами Сліпачук, почнеться у понеділок.

 

Читайте репортаж: День виборів у штабі Зеленського

 

Водночас у Громадянській мережі ОПОРА відзначили, що в другому турі виборів порушень було ще менше, ніж у першому. 

 

"В цілому ми хочемо оцінити день виборів як такий, що пройшов безконфліктним способом, з належним дотриманням норм законодавства... відповідно до міжнародних стандартів. Системних порушень, які б мали ознаки таких, що можуть впливати на кінцевий результат волевиявлення громадян, зафіксовано не було ", - сказала голова правління ОПОРИ Ольга Айвазовська на брифінгу.

 

В цілому, як зазначила Айвазовська, виборча кампанія була конкурентною і переважно відповідала міжнародним стандартам організації виборчого процесу. 

 

Нагадаємо, після опрацювання 95% протоколів на виборах президента України Володимир Зеленський набирає 73,16% голосів, Петро Порошенко – 24,5%, недійсними визнані 2,32% бюлетенів.

 

Петро Порошенко уже визнав свою поразку на виборах і заявив, що готовий допомагати Зеленському в перехідний період, але водночас пообіцяв йому сильну опозицію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.