НОВИНИ

Більш як на половині перевірених виборчих дільниць є порушення - Денісова

Станом на 15:00 нами зроблений моніторинг на 77 виборчих дільницях.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що на 41 виборчій дільниці із 77-ми перевірених зафіксовані порушення виборчих прав громадян. Про це повідомляє "Укрінформ".
 

"Ми запланували моніторингові візити до 163 виборчих дільниць, щоб охопити 38 дільниць, щодо яких були скарги від громадян щодо порушення виборчих прав. Повторні моніторинги вже проведені на 18-ти дільницях, на семи з яких не було усунено порушення та виявлено наявність повторних. Це, перш за все, проблеми стосовно доступу осіб із інвалідністю до місць голосування, а також недостатність кількість кабін і скриньок для голосування. Станом на 15:00 нами зроблений моніторинг на 77 виборчих дільницях, і виявлені порушення на 41 дільниці, тобто практично більше ніж на 50% нами зафіксовано порушення. Це в усіх регіонах України", – зауважила вона.

 

За її словами, на 35% перевірених дільницях немає доступу для голосування особам з інвалідністю та іншим маломобільним категоріям громадян.

 

"Це, перш за все, відсутність кабін для можливості розташування інвалідного візка, відсутність пандуса, поручнів. Приміщення виборчих дільниць знаходяться не на першому поверсі, а на другому, і через відсутність ліфта люди не можуть потрапити до дільниці", – додала омбудсмен.

 

Своєю чергою, де-факто на 20% від перевірених дільниць, за даними Денісової, спостерігаються порушення вимог щодо приміщення виборчих дільниць.

 

"Кількість кабін для таємного голосування та кількість виборчих скриньок для голосування не відповідають нормам закону", – підкреслила вона.

 

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, в Україні проходить другий тур президентських виборів 2019, виборчі дільниці для голосування відкрилися о 8 ранку. Явка виборців станом на 15:00 становила 47,87%. 

 

 У другому турі вже проголосували кандидат у президенти України Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко.

 

Як зазначається, Зеленський на виході з кабінки для голосування продемонстрував журналістам заповнений бюлетень, через що поліція вручила кандидату на посаду президента адмінпротокол.

 

Своєю чергою, спостерігачі Комітету виборців України повідомляють, що на виборчих дільницях часто можна побачити, за кого проголосував той чи інший виборець через невеликий розмір бюлетеня.

 

Станом на 15:00 правоохоронці зареєстрували вже 690 повідомлень про порушення виборчого законодавства під час другого туру президентських виборів 2019.

 

Водночас у Центральній виборчій комісії повідомили про відсутність серйозних порушень, які б могли вплинути на результати виборів. 

 

Зазначимо, що національний екзит-пол під час другого туру президентських виборів проведуть три соціологічні центри: фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова. Результати станом на 18.00 неділі будуть опубліковані о 20.00, остаточні дані - о 22.00.

 

Як повідомлялося, 19 квітня на НСК «Олімпійський» відбулися дебати кандидатів на пост президента України Порошенка та Зеленського.

 

Перший тур виборів президента України відбувся 31 березня. У ньому, за офіційними результатами Центральної виборчої комісії, Зеленський отримав 30,24% або понад 5,7 млн голосів виборців, Петро Порошенко - 15,95% або трохи понад 3 млн голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.