НОВИНИ

На шести виборчих дільницях не дали провести екзит-пол

Зазначається, що опитування проводяться на 300 дільницях.
На шести виборчих дільницях України під час другого туру президентських виборів не дозволили працювати інтерв’юерам Національного екзит-полу, який проводиться Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології. Про це заявив голова Наглядової ради національного екзит-полу 2019 Євген Бистрицький, передає "Укріфнорм".

 

"Що неприємно і що залежить від неосвіченості керівників виборчих дільниць, – за даними КМІС, на шість дільниць не допустили представників екзит-полу. Це невігластво, бо екзит-пол не працює всередині дільниць, а на виході з них", – зауважив Бистрицький.

 

Так, PR-менеджер КМІСу Тетяна Пясковська зазначила, що голова дільниці №210328 на Закарпатті заборонила працювати екзит-полу, хоча після пояснень робота інтерв’юерів була відновлена, при цьому передача даних не проводитиметься до 17:00. Схожа ситуація була й у Черкасах: на дільниці 711014 голова комісії не дозволила проводити екзит-пол: вона наполягала на пред’явленні інтерв’юерами бейджиків із фото та іменних листів.

 

За її словами, опитування проводяться на 300 дільницях, тобто по 150 для кожної соціологічної компанії: КМІСу та Центру Разумкова.

 

"По дві-три особи працюють на кожній дільниці. Загалом задіяно близько 750 інтерв’юерів, які пройшли спеціальне навчання", - відзначила Пясковська.

 

Наголошується, що обсяг вибірки становить близько 13 000 респондентів, а похибка опитування – не більше 2%.

 

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, в Україні проходить другий тур президентських виборів 2019, виборчі дільниці для голосування відкрилися о 8 ранку. Явка виборців станом на 15:00 становила 47,87%. 

 

 У другому турі вже проголосували кандидат у президенти України Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко.

 

Як зазначається, Зеленський на виході з кабінки для голосування продемонстрував журналістам заповнений бюлетень, через що поліція вручила кандидату на посаду президента адмінпротокол.

 

Своєю чергою, спостерігачі Комітету виборців України повідомляють, що на виборчих дільницях часто можна побачити, за кого проголосував той чи інший виборець через невеликий розмір бюлетеня.

 

Станом на 15:00 правоохоронці зареєстрували вже 690 повідомлень про порушення виборчого законодавства під час другого туру президентських виборів 2019.

 

Водночас у Центральній виборчій комісії повідомили про відсутність серйозних порушень, які б могли вплинути на результати виборів. 

 

Зазначимо, що національний екзит-пол під час другого туру президентських виборів проведуть три соціологічні центри: фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова. Результати станом на 18.00 неділі будуть опубліковані о 20.00, остаточні дані - о 22.00.

 

Як повідомлялося, 19 квітня на НСК «Олімпійський» відбулися дебати кандидатів на пост президента України Порошенка та Зеленського.

 

Перший тур виборів президента України відбувся 31 березня. У ньому, за офіційними результатами Центральної виборчої комісії, Зеленський отримав 30,24% або понад 5,7 млн голосів виборців, Петро Порошенко - 15,95% або трохи понад 3 млн голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.