НОВИНИ

На Донеччині бракує бюлетенів - ОПОРА

Низка дільничних виборчих комісій отримала менше бюлетенів, ніж за списками виборців
У Донецькій області низка дільничних виборчих комісій отримала менше бюлетенів, ніж за списками виборців. Про це повідомили в Громадянській мережі ОПОРА.

 

«На Донеччині низка дільничних виборчих комісій отримала менше бюлетенів, ніж за списками виборців», - йдеться у повідомленні.

 

Зазначено, що за інформацією від спостерігачів ОПОРИ, які перебувають на дільницях – на ДВК 140568 (округ 45), ДВК 140042 (округ 46), ДВК 141188 и 141211 (округ 47), ДВК 142340 (округ 57), ДВК 140340 (округ 59), ДВК 140164 (округ 60), кількість отриманих бюлетенів не відповідає кількості осіб, включених до списку виборців.

 

Але координаторка спостереження ОПОРИ за виборами у Донецькій області Анастасія Прокопенко запевнила, що це не критично, тому що для необхідної мінімальної кількості виборців цих бюлетенів має вистачити, але норма закону щодо «плюс 0,5%» не витримана.

 

«Також у нас є інформація, що на одній зі спецдільниць (це лікарня) кількість бюлетенів більша, аніж кількість виборців, включених до списку. Але ми так розуміємо, що такі дільниці отримають кількість бюлетенів стільки, скільки медичний заклад може розмістити людей на стаціонарному лікуванні. Тобто, наприклад, якщо ліжок в лікарні є 100, а там лікується 50 осіб, то комісія отримає 100 бюлетенів», - додала Прокопенко.

 

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, в Україні проходить другий тур президентських виборів 2019, виборчі дільниці для голосування відкрилися о 8 ранку. Явка виборців станом на 15:00 становила 47,87%. 

 

 У другому турі вже проголосували кандидат у президенти України Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко.

 

Як зазначається, Зеленський на виході з кабінки для голосування продемонстрував журналістам заповнений бюлетень, через що поліція вручила кандидату на посаду президента адмінпротокол.

 

Своєю чергою, спостерігачі Комітету виборців України повідомляють, що на виборчих дільницях часто можна побачити, за кого проголосував той чи інший виборець через невеликий розмір бюлетеня.

 

Станом на 15:00 правоохоронці зареєстрували вже 690 повідомлень про порушення виборчого законодавства під час другого туру президентських виборів 2019.

 

Водночас у Центральній виборчій комісії повідомили про відсутність серйозних порушень, які б могли вплинути на результати виборів. 

 

Зазначимо, що національний екзит-пол під час другого туру президентських виборів проведуть три соціологічні центри: фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова. Результати станом на 18.00 неділі будуть опубліковані о 20.00, остаточні дані - о 22.00.

 

Як повідомлялося, 19 квітня на НСК «Олімпійський» відбулися дебати кандидатів на пост президента України Порошенка та Зеленського.

 

Перший тур виборів президента України відбувся 31 березня. У ньому, за офіційними результатами Центральної виборчої комісії, Зеленський отримав 30,24% або понад 5,7 млн голосів виборців, Петро Порошенко - 15,95% або трохи понад 3 млн голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.