НОВИНИ

КВУ зафіксував незаконну агітацію у соцмережах та на білбордах

Крім того, спостерігачі повідомляють про перші конфлікти на дільницях.

Комітет виборців України зафіксував випадки незаконної агітації у соцмережах та на білбордах. Про це у неділю, 21 квітня, повідомляє прес-служба КВУ у Facebook.

 

"КВУ фіксує в день голосування незаконну агітацію в соціальних мережах та на носіях зовнішньої реклами. Так, користувачі мережі Instagram можуть спостерігати таргетовану рекламу від сторінки "Команда Зеленського" із написом "Залишилося 11:59:37 Щоб змінити хід історії". Окрім цього спостерігачі КВУ з усіх регіонів України повідомляють про наявність зовнішньої реклами (білборди, сітілайти) із ознаками агітаційних матеріалів двох кандидатів", - йдеться у повідомленні.

 

Також спостерігачі КВУ повідомляють, що окремі дільниці відкрилися із запізненням. Зокрема, на дільниці №51557 у Вінниці голосування розпочалося лише 08:35 через відсутність голови ДВК з печаткою від сейфу. Упродовж цього часу 15 виборців чекали під закритими дверима. У Херсоні із запізненням було відкрито дільницю №763. Виборці вже отримували бюлетені, в той час як члени комісії лише вкидали в скриньки контрольні листи.

 

"Також мають місце проблеми, пов’язані із опломбуванням скриньок для голосування. Зокрема, в Рівному на дільниці №560907 одна зі скриньок була опломбована неправильно (з одного боку пломба не була протягнена через кришку). Голова комісії після зауваження спостерігача, скликала всіх членів комісії, і за їх підписами, наклеїли паперову пломбу. На Волині (округ №20, дільниця №070529) у селі Крупна Луцького району не вистачає двох кабінок для голосування на дільниці", - зазначили у комітеті.

 

Крім того, спостерігачі КВУ повідомляють про перші конфлікти на дільницях. Так, у Миколаївській області в окрузі №128 (дільниці №480843, №480804) стався конфлікт між виборцями та особами, що проводили екзит-пол. Виборці вважали, що представники екзит-полів порушують чинне законодавство і викликали поліцію. Поліція пояснила, що порушення не зафіксовано, оскільки опитування проводиться за межами приміщення для голосування.

 

"Мають місце проблеми, пов’язані з розміщенням інформаційних плакатів кандидатів. Так, у Миколаєві інформаційні плакати кандидатів було розміщено прямо за робочими столами членів ДВК (дільниця №480729, округ №127), що заважало вільному доступу до них з боку виборців. Після зауваження комісія перевісила плакати", - відзначили у КВУ.

 

Як повідомлялося, у день другого туру президентських виборів 2019, 21 квітня, виборчі дільниці для голосування відкрилися о 8 ранку. 

 

У другому турі президентських виборів 2019 вже проголосував кандидат у президенти України Володимир Зеленський.

 

Нагадаємо, національний екзит-пол під час другого туру президентських виборів проведуть три соціологічні центри: фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова. Результати станом на 18.00 неділі будуть опубліковані о 20.00, остаточні дані - о 22.00.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.