НОВИНИ

Бойовики стягують важке озброєння до лінії розмежування на Донбасі

Зокрема, безпілотник СММ зафіксував два міномети 2Б14 «Піднос» калібру 82 мм поблизу населеного пункту Широка Балка на північний схід від Донецька.

Українська сторона Спільного центру контролю та координації повідомила, що незаконні збройні формування Російської Федерації продовжують зосереджувати важке озброєння з порушенням Мінських домовленостей. Про це у суботу, 20 квітня, повідомляє прес-центр штабу ООС у Facebook.

 

Зазначається, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала озброєння на непідконтрольних територіях неподалік від лінії зіткнення.

 

Зокрема,12 квітня безпілотник СММ зафіксував два міномети 2Б14 «Піднос» калібру 82 мм поблизу населеного пункту Широка Балка на північний схід від Донецька, 13 квітня було виявлено два танки Т-72 у житловому районі населеного пункту Соснівське на південь від Донецька. Своєю чергою, 15 квітня зафіксовано сім РСЗВ БМ-21 «Град», сім самохідних гаубиць 2С1 і 10 буксируваних гаубиць – п'ять од. 2А65 «Мста-Б» і п'ять од. Д-30 «Жаба», на території колишнього міжнародного аеропорту «Луганськ».

 

Крім того, 13 квітня БПЛА СММ зафіксував озброєння, розміщене за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання озброєння на непідконтрольних урядові України районах: 14 буксируваних гаубиць 2A36 «Гіацинт-Б» і Д-30 біля населеного пункту Хрустальний, 24 танки Т-72 і Т-64 на полігоні поблизу населеного пункту Круглик.

 

15 квітня Місія зафіксувала сім танків Т-72 і шість зенітних ракетних комплексів 9К35 на території колишнього міжнародного аеропорту «Луганськ» та 4 танки Т-72 поблизу населеного пункту Свободне на південь від Донецька, у зоні, де розміщення важкого озброєння та військової техніки заборонено згідно з пунктом 5 Меморандуму від 19 вересня 2014 року.

 

Водночас зафіксовані ознаки військової присутності та присутності військового типу в зоні безпеки на непідконтрольних урядові районах. Так, 13 квітня міні-БПЛА СММ зафіксував п'ять ББМ та одну МТ-ЛБ у Соснівському, а також 14 членів збройних формувань, троє з яких направили свою зброю на БПЛА, що пролітав над населеним пунктом Приморське, що на північний схід від Маріуполя. Того ж дня спостерігачі чули вогонь зі стрілецької зброї, який вівся у напрямку БПЛА. Варто відзначити , що цей же БПЛА виявив 25 свіжих вирв, які виникли внаслідок розривів 122-мм артилерійських снарядів, випущених із північного заходу. Більше того, 13 квітня БПЛА СММ зафіксував одну радіолокаційну станцію артилерійської розвідки та цілевказання 1Л259 поблизу міста Горлівка.

 

Разом з тим, представники Місії ОБСЄ повідомили, що незаконні збройні формування Російської Федерації створюють постійні обмеження свободи пересування та заборони доступу спостережної моніторингової місії на непідконтрольних територіях урядові України, що є грубим порушенням.

 

Як повідомлялося, на Донбасі упродовж минулої доби, 19 квітня, незаконні збройні формування Російської Федерації 10 разів порушили режим припинення вогню, з них чотири рази противник застосував заборонене Мінськими домовленостями озброєння – міномети калібрів 120 та 82 мм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.