НОВИНИ

Едвард Лукас: Більшість одкровень WikiLeaks стосувалася незначних випадків лицемірства, а не порушень

Крім того, WikiLeaks надзвичайно вибіркова. Усі її сенсаційні оприлюднення зганьбили західні, передусім американські, компанії, чиновників та інституції.

WikiLeaks справді оприлюднила шокуючі подробиці про порушення, та більшість одкровень стосувалася незначних (і легітимних) випадків лицемірства, а не порушень. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

«Що більше я дізнаюся про Ассанжа, то менше мені подобається і він, і його організація. WikiLeaks справді оприлюднила шокуючі подробиці про порушення. Та більшість одкровень стосувалася незначних (і легітимних) випадків лицемірства, а не порушень. Наприклад, витік інформації про дипломатичні канали США засвідчив, що американські дипломати в приватних колах є похвально прозорливими й експресивними, хоч зовні видаються надто м’якими», - пише він.

 

Лукас зауважує, що інформаторство не може бути справою, доступною кожному. Інформація, яку людина пообіцяла тримати в таємниці, має охоронятися етичними нормами. Спершу треба випробувати всі інші способи й пересвідчитися, що не постраждають невинні люди, а тоді вже вдаватися до витоку інформації. Ассанж порушив ці правила.

 

Крім того, йдеться в колонці, WikiLeaks надзвичайно вибіркова. Усі її сенсаційні оприлюднення зганьбили західні, передусім американські, компанії, чиновників та інституції. За одним сумнівним винятком, WikiLeaks ніколи не оприлюднювала нічого з російських джерел, та й жодної по-справжньому згубної інформації для китайського, саудівського, іранського або інших режимів, де зловживають владою.

 

«Великою надією правопорушників є те, що історія їх реабілітує. Мій колишній паспорт із литовською візою 0001 тепер у музеї Вільнюса. Ассанж і його прихильники сподіватимуться, що викриті ними справжні порушення переважатимуть над нарцисизмом та нігілізмом, якими вони керуються у своїх діях. Як на мене, не варто на це розраховувати», - наголосив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»