НОВИНИ

Посольство США відреагувало на рішення суду щодо Приватбанку

У дипвідомстві заявили про підтримку зусилля НБУ щодо реформування фінансового сектору України.

Посольство Сполучених Штатів Америки відреагувало на рішення Окружного суду Києва визнати процедуру виведення Приватбанку з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства. Про це йдеться на сайті дипвідомства.

 

"Важливо, що влада продовжує свої зусилля щодо відшкодування збитків від колишніх власників та пов’язаних сторін збанкрутілих банків. Міжнародні партнери України будуть уважно стежити за розвитком подій у цій сфері", - йдеться у заяві.

 

Зокрема, у посольстві нагадали, що у 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Нацбанку  націоналізувати Приватбанк на вимогу колишніх власників в якості "єдиного ефективного методу захисту вкладників банку – українського народу та бізнесу – і стабільності фінансової системи". 

 

"І хоча для цього необхідно було влити близько 160 млрд грн коштів українських платників податків для відновлення платоспроможності банку, це забезпечило довгострокову життєздатність Приватбанку, захистило гроші мільйонів українських громадян і зміцнило економічне здоров’я країни", - додається у заяві.

 

Так, посольство привітало реформу корпоративного управління Приватбанку на чолі з незалежною наглядовою радою, а також трансформацію її бізнес-моделі, що вже "призвело до посилення ефективності та стабільності всієї банківської системи".

 

Наголошується, що американське дипвідомтсво продовжує підтримувати зусилля НБУ щодо реформування фінансового сектору України, у тому числі шляхом запровадження принципів розумного корпоративного управління, а також зусиль Мінфіну щодо реформування корпоративного управління в державних банках. 

 

Нагадаємо,у четвер, 18 квітня, Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення «Приватбанку» з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства.

 

Згодом президент Петро Порошенко заявив, що рішення суду про незаконність націоналізації Приватбанку загрожує Україні багатомільярдними збитками і дефолтом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.