НОВИНИ

Туреччина пригрозила затримати вступ Північної Македонії в НАТО

Анкара невпинно чинить тиск на балканських сусідів, щоб передати так званих "гюленістів".

Туреччина погрожує затримати ратифікацію протоколу про вступ Північної Македонії в Північноатлантичний альянс, якщо країна не видасть 15 турецьких громадян, яких Анкара звинувачує в участі у невдалій спробі державного перевороту в 2016 році. Про це повідомляє Balkan Insight.

 

Зокрема, турецька влада наполягає на тому, що 15 громадян Туреччини є членами руху FETO проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара вважає натхненником спроби перевороту.

 

Зазначається, що  Анкара невпинно чинить тиск на балканських сусідів, щоб передати так званих "гюленістів".

 

Водночас Міністерство юстиції Північної Македонії підтвердило, що з 2018 року отримало кілька запитів від Анкари про видачу.

 

"Наразі є 15 запитів про екстрадицію, пов'язаних зі звинуваченнями в тероризмі. Всі ці процедури тривають, і відповідальні установи ведуть діалог", - зауважили в міністерстві.

 

За інформацією видання, прем'єр-міністр Північної Македонії Зоран Заєв відкинув вимоги Туреччини.

 

Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту. 

 

Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.