НОВИНИ

Рада ЄС затвердила нові правила ринку газу, що поширюються на "Північний потік-2"

Газова директива спрямована на подолання правових прогалин у нормативно-правовій базі ЄС.

Рада Європейського Союзу затвердила нові правила ринку газу, які поширюватимуться на трубопроводи із країн, що не входять до складу ЄС, включаючи газопровід "Північний потік-2". Про це йдеться на сайті Ради ЄС.

 

"Загальною метою поправки до газової директиви є забезпечення того, щоб правила, що регулюють внутрішній ринок газу в ЄС, застосовувалися до газотранспортних ліній між державою-членом та третьою країною, аж до кордонів території та територіального моря держави-член ЄС", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, серед основних елементів правил газового ринку ЄС, викладених у так званій газовій директиві з 2009 року, є розмежування власності, доступ третіх сторін, недискримінаційні тарифи та вимоги до прозорості.

 

"Ухвалена сьогодні поправка передбачає можливість обмежень для існуючих трубопроводів до та з третіх країн, а також чіткі процедури переговорів з третіми країнами та виключення щодо нових трубопроводів", - наголошується у повідомленні.

 

Наголошується, що газова директива спрямована на подолання правових прогалин у нормативно-правовій базі ЄС та підвищення конкуренції на газовому ринку.

 

Нагадаємо, 4 квітня Європарламент затвердив нові правила ринку газу, які поширюватимуться на трубопроводи з країн, що не входять до складу ЄС, зокрема, на газопровід "Північний потік-2". Відповідне рішення отримало 465 голосів "за" та 95 голосів "проти", ще 68 депутатів утрималися.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.