НОВИНИ

РФ і Куба незаконно прислали ї військових до Венесуели

Опозиція ніколи не розглядала військовий варіант вирішення кризи у Венесуелі.

Росія і Куба незаконно прислали своїх військових до Венесуели, оскільки їхній приїзд не був схвалений парламентом країни. Про це заявив лідер опозиції, тимчасовий виконувач обов'язків президента Венесуели Хуан Гуайдо з посиланням на аргентинське видання Clarin.

 

Він підкреслив, що президент Венесуели Ніколас Мадуро не мав права давати дозвіл на присутність у країні іноземним військовим.

 

"У Венесуелі вже є незаконна військова інтервенція, російська і кубинська, дозвіл на яку дав Мадуро. Але тільки парламент може дозволити іноземну інтервенцію або приїзд військових", - сказав Гуйадо.

 

З його слів, опозиція ніколи не розглядала військовий варіант вирішення кризи у Венесуелі.

 

"Тільки Мадуро розглядає можливість військової інтервенції, коли розмовляє з Башаром Асадом (президент Сирії, - ред.) і обіцяє перетворити країну на ще одну Сирію, і коли відкриває рейси між Тегераном і Каракасом", - заявив Гуайдо.

 

Нагадаємо, до Венесуели прибули літаки з російськими військовими.За даними венесуельського журналіста Хав'єра Майорки, російські військові залишаться в Каракасі для підтримки венесуельської армії.

 

Раніше влада Венесуели вирішила тимчасово закрити три мости на кордоні з Колумбією. 

 

5 лютого Єврокомісія виділила гуманітарну допомогу Венесуелі у розмірі п'ять мільйонів євро для допомоги тим, хто найбільше постраждав від серйозної соціально-економічної кризи. 

 

Також Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.

 

31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.

 

Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.