НОВИНИ

Вища рада правосуддя звільнила суддю, яка зняла з розшуку Портнова

Комісія зробила висновок, що скасування Христиною Гладун низки судових рішень порочить звання судді та підриває авторитет судової влади України.
Вища рада правосуддя звільнила Христину Гладун з посади судді Печерського районного суду міста Києва через недбалість та нехтування обов’язками. Про це у четвер, 11 квітня, інформують у ВРП.

 

“Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Гладун Христину Анатоліївну з посади судді Печерського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України”, - ідеться в повідомленні.

 

Як зазначив член ВРП Микола Гусак, доповідаючи питання, 15 грудня 2019 року до ВРП надійшло рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 17 листопада 2016 року про внесення подання про звільнення Гладун з посади судді Печерського районного суду міста Києва на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

 

Зокрема, як повідомляється, ВККСУ дійшла висновку, що встановлені випадки скасування судових рішень свідчать про грубу недбалість судді Гладун та її нехтування обов’язками, що в цілому негативно впливає як на авторитет судової влади, так і на суспільну довіру до суду.

 

“Оцінюючи в сукупності факти та обставини, встановлені за результатами дисциплінарного провадження, Комісія дійшла до висновку про допущення суддею Гладун Х.А. поведінки, що порочить звання судді та підриває авторитет судової влади України”,- ідеться в повідомленні.

 

Суддя Гладун, не погоджуючись із рішенням Комісії, звернулась до Вищого адміністративного суду України з адміністративним позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, в якому просила визнати його протиправним та скасувати.

 

Рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 24 травня 2018 року в задоволенні адміністративного позову Гладун до ВККСУ про визнання незаконним та скасування рішення від 17 листопада 2016 року відмовлено.

 

Як повідомлялося, Вища рада правосуддя звільнила суддю Подільського райсуду Києва Наталю Неганову через те, що вона ухвалювала рішення про арешт активістів Євромайдану в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.