НОВИНИ

НАТО потрібні нові бойові можливості для відповіді на нові виклики – Вершбоу

Зокрема, на появу "зелених чоловічків".

Північноатлантичний альянс не лише зміцнюватиметься, але і шукатиме нові можливості адекватної відповіді на нові виклики, зокрема такий елемент російської агресії, як появу «зелених чоловічків» у Криму. Таку думку висловив старший науковий співробітник Atlantic Council Александр Вершбоу (США) у ході 12-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

 

«НАТО буде і надалі адаптуватись, ми мусимо зміцнювати механізми стримування, інфраструктуру. Нам потрібні нові бойові можливості, щоб знаходити відповіді на нові виклики, наприклад на таку проблему, як «зелені чоловічки». Адже усі з цим зіткнулись вперше», - зазначив він.

 

Експерт нагадав, що в рамках партнерських програм була значна допомога з боку НАТО Україні.

 

«І відколи Україна дає відсіч російській агресії, НАТО шукає відповіді. Були створені багатонаціональні батальйони під керівництвом різних європейських країн… НАТО може змінюватись разом з реаліями. Альянс є не лише військовим союзом, але і політичним, у всіх членів спільні цінності, в нас спільнота долі», - зазначив Вершбоу.

 

Він констатував, що «НАТО, хоч і з запізненням, але почало посилювати безпеку Чорного моря».

 

«Сподіваюсь на продовження темпу зусиль, щоб Росія не могла перешкоджати навігації українських суден і заходу суден в українські порти», - підкреслив Вершбоу.

 

Нагадаємо, цьогорічний Київський Безпековий Форум, що проходить 11-12 квітня, зібрав рекордну кількість учасників – понад 1000. Серед них - високі представники української держави та державного керівництва, дипломатії й експертного середовища із понад 20 країн світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.