НОВИНИ

Росія використовує Молдову для підриву регіональної безпеки - Чіботару

Колишній міністр оборони Молдови заявив, що через зловживання РФ його країна є слабким місце в побудові простору колективної безпеки заснованих на європейських і євроатлантичних принципах.

Колишній міністр оборони Молдови Віорел Чіботару вважає, що через Молдову Російська Федерація послаблює регіональну безпеку. Про це він сказав під час 12-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

 

«Через зловживання Росії наразі Молдова є слабким місце в побудові простору колективної безпеки заснованих на європейських і євроатлантичних принципах, заснованих на рішучості наших країн створити безпековий простір в регіоні», - зазначив він.

 

Чіботару підкреслив, що починаючи від створення військової бази у Придністров’ї і протягом подальших років Росія намагалася зберегти вплив на його країну. І ситуація в цьому сенсі погіршилася, коли президентом країни був обраний Ігор Додон, який є прибічником співпраці з Росією.

 

«Це значною мірою підірвало систему безпеки Молдови. Парламенту довелось «урізати» повноваження президента, як верховного головнокомандувача. Було багато скандалів, як відмова проросійського президента направити збройні сили Молдови на навчання в Україну під проводом НАТО», - нагадав він.

 

Чіботару також зазначив, що через дії президента наразі в Молдові навіть нема стратегії національної безпеки.

 

Нагадаємо, цьогорічний Київський Безпековий Форум, що проходить 11-12 квітня, зібрав рекордну кількість учасників – понад 1000. Серед них - високі представники української держави та державного керівництва, дипломатії й експертного середовища із понад 20 країн світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.