НОВИНИ

"Вуха Росії очевидні". Порошенко прокоментував напруженість України з Польщею та Угорщиною

Глава держави підкреслив, що не допустить використання болісних моментів історії для того, щоб зіпсувати відносини зі стратегічними партнерами.

Президент Петро Порошенко вважає, що на напруженість у відносинах України з Польщею й Угорщиною частково повпливала Росія. Про це він заявив під час 12-го Київського безпекового форуму, повідомляє кореспондент Тижня.

 

"Зовнішня політика є продовженням внутрішньої політики. І ситуація по Польщі, і частково по Угорщині в тому числі має витоки зсередини України. Ми повинні діяти скоординовано, і під час прийняття законів ми маємо враховувати можливі ризики і атаки на Україну", - зауважив він.

 

Зокрема, глава держави підкреслив, що не допустить використання болісних моментів історії для того, щоб зіпсувати відносини зі стратегічними партнерами.

 

"Саме тому ми намагаємося, і це виходить, підтримувати активний діалог з президентом Польщі Анджеєм Дудою, і саме тому я був у Любліні, де ми провели фантастичну зустріч в ЛітПолУкрБриг. Я наголошую, що діалог з Польщею йде в позитивному напрямку", - додав він.

 

Водночас Порошенко преконаний, що всередині Польщі є політичні сили, які спеціально використовують питання щодо України для внутрішньої ситуації.

 

"Ви просили не згадувати північного сусіда, але його вуха там абсолютно очевидні. Так само, як очевидні в кожній країні Європи, бо це є цілеспрямована політика атаки на Україну, це є елементом гібридної війни і ви це яскраво можете побачити в Угорщині. Подивіться, коли змінилася позиція Угорщини: після прийняття нашого закону чи після повернення з Москви представників угорського уряду?" - відзначив він.

 

Як повідомлялося, у четвер і п’ятницю, 11-12 квітня, відбувається 12-ий Київський Безпековий Форум, організований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.