НОВИНИ

Україна має обрати модель подальшого розвитку - Марк Беренсон

На думку професора, має бути масштабна інтелектуальна дискусія щодо того, який різновид демократії і який тип соціальної держави буде реалізовано в Україні.

Професор King’s College London Марк Беренсон вважає, що для подальшого руху вперед Україні необхідно визначитися з подальшою моделлю розвитку. Про це він сказав у четвер, 11 квітня, під час 12-го Київського Безпекового Форуму.

 

Беренсон зазначив, що в Україні держава і громадянське суспільство ніколи не узгоджували напрями розвитку і це призвело до того, що рівень довіри суспільства до органів влади став одним з найнижчих в світі – 9%. Це створює проблеми і з надходженням податків, і з боротьбою з корупцією. І для того, щоб успішно розвиватися, Україні треба виробити напрям руху, який влаштує більшість.

 

«Перш за все має бути масштабна інтелектуальна дискусія щодо того, якою країною, яким суспільством буде Україна. І мова йде не про те, чи буде у ній демократія, чи якась інша система, а про те – який різновид демократії, який тип соціальної держави? Бо у світі дуже багато їхніх різновидів», - зазначив Беренсон.

 

Він додав, що запустити зміни можна через конкретні напрями, наприклад формування нових податкових офісів, як це було в Польщі, або реформи на кшталт формування нової поліції, що отримало суспільну підтримку в Україні.

 

Як повідомлялося, у четвер і п’ятницю, 11-12 квітня, відбувається 12-ий Київський Безпековий Форум, організований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.