НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Родичі політв'язнів Кремля вийшли на мітинг проти будівництва газопроводу "Північний потік 2"

Мітингарі пояснили, що кілька днів тому отримали інформацію про те, що ЄС нібито планує скасувати економічні санкції проти РФ/

У четвер, 11 квітня, близько 30 активістів зібралися зранку під німецьким посольством вимагаючи зупинити будівництво "Північного потоку 2"та не скасовувати санкції проти РФ. Про це повідомляє спеціальний корреспондент Тижня Стас Козлюк.

 

Мітингарі пояснили, що кілька днів тому отримали інформацію про те, що ЄС нібито планує скасувати економічні санкції проти РФ. Тож вирішили прийти під дипустанову та закликати відмовитися від таких планів.

 

"Ми памятаємо, як Німечиина позиціонує себе ці 5 років щодо конфлікту в Україні. Ми з подивом дізналися, що в Євросоюзі планують скасувати еконномічні санкції проти Росії. Саме тому ми сьогодні прийшли до посольства. Щоб висловити свій протест та закликати Німечччину вплинути на цю ситуацію" - заявив у коментарі корреспонденту Тижня Ігор Котелянець, брат політв'язня Євгена Панова.

 

Варто зазначити, що в акції брали участь родичі українських політвязнів та правозахисники. Вони тримали плакати "Не продавайте наших рідних", "Зупиніть North stream 2". По завершенню акції активісти передали своє зверненя до дипустанови.

 

 

Нагадаємо, у в’язницях Російської Федерації наразі утримують понад 80 громадян України за їхні політичні переконання та проукраїнську громадянську позицію.

 

Як повідомлялося, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії провели щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір». Зазначається, що російські силовики в окупованому Криму оточили мікрорайон селища компактного проживання кримських татар Строганівка, де вранці провели обшуки. Також силовики встановили блокпости на виїздах, перевіряють автомобілі та документи у всіх пасажирів. У ФСБ Росії заявили про затримання в Криму 20 кримських татар, який підозрюють в участі в забороненій в Росії релігійної організації  "Хізб ут-Тахрір". 

 

Разом з цим, адвокат Еміль Кубедінов повідомив, що під час обшуків у будинках кримських татар російські силовики підкидають «заборонену» літературу. Проте згодом стало відомо, що до затриманих активістів допустили адвокатів. 

 

Крім того, Держдепартамент Сполучених Штатів засудив дії Росії із затримання 23 жителів Криму, підозрюваних в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", яку у РФ називають терористичною. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.