НОВИНИ

"Суд" відхилив апеляцію щодо продовження арешту журналісту Мемедемінову

Журналіст перебуватиме в СІЗО др 16 травня.

В окупованому Криму підконтрольний Російській Федерації Верховний суд у середу, 10 квітня, не задовольнив апеляційну скаргу захисту на продовження арешту цивільному журналісту, блогеру Наріману Мемедемінову. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

 

Зазначається, що Мемедемінов перебуватиме в СІЗО до 16 травня. Адвокат Едем Семедляєв повідомив, що суд проходив у закритому режимі.

 

"Суд відмовив задовольнити клопотання Нарімана Мемедемінова про проведення відритого судового процесу, пославшись на "небезпеку для учасників процесу". Тоді Мемедемінов заявив клопотання про посилення заходів безпеки, проте російський прокурор заявив, що вжитих заходів безпеки досить, і суд із ним погодився. Наріман Мемедемінов знову подав клопотання про проведення відкритого судового засідання, оскільки сторони заявили, що вжитих заходів безпеки досить, але суд не розглянув це прохання", – розповів адвокат.

 

Як повідомлялося, у четвер, 14 березня, підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд Сімферополя у черговий раз продовжив запобіжний захід  у вигляді тримання під арештом кримськотатарському блогеру Наріману Мемедемінову.

 

Нагадаємо, 22 березня 2018 року в будинку кримськотатарського активіста та журналіста Нарімана Мемедімінова російські силовики провели обшук, а потім відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. 

 

23 березня підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя заарештував Мемедімінова до 16 травня 2018 року. 22 травня "суд" продовжив на два місці арешт журналісту, до 15 серпня.

 

Своєю чергою, прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження через незаконний арешт кримськотатарського активіста та блогера Нарімана Мемедімінова.

 

На попередньому засіданні "суду" в лютому 2019 року слідчий і прокурор аргументували вимогу про продовження арешту активісту тим, що Мемедемінов може «сховатися на території України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.