НОВИНИ

Європейська рада продовжила термін виходу Британії з ЄС

Строк завершення Brexit пролонговано до 31 жовтня 2019 року.

На екстреному саміті в Брюсселі 27 держав-членів Європейського союзу досягли згоди щодо перенесення строку виходу Великої Британії зі складу ЄС. Про це голова Європейської ради Дональд Туск написав у своєму Twitter.

 

Так, Туска чекає зустріч з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей.

 

"27 країн ЄС погодили продовження статті 50. Тепер я зустрінуся з прем'єр-міністром Терезою Мей для угоди уряду Великої Британії", - повідомив Туск.

 

Пізніше 11 квітня на прес-конференції Туск і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявили, що Європейська рада продовжила чинність статті 50 Угоди щодо виходу Великої Британії з ЄС до 31 жовтня 2019 року. 

 

«Сьогодні вночі Європейська рада вирішила надати Великій Британії гнучке відтермінування періоду за статтею 50 до 31 жовтня. Це означає, що їй буде надано додаткові шість місяців. У цей час весь пакет дій буде повністю перебувати в руках Британії. Вони можуть все ще ратифікувати Угоду про вихід, і за фактом цього продовження буде скасовано. Вони також можуть переоцінити усю стратегію стосовно Brexit, що може призвести до змін у Політичній декларації, але не в Угоді про вихід. Наприкінці цього періоду Лондон також матиме можливість відкликати статтю 50 і скасувати власне Brexit», - зазначив Туск.

 

За його словами, на цей період Велика Британія продовжуватиме співпрацю як повноправний член ЄС з усіма правами, та як близький друг та союзник, що користується довірою, у майбутньому.

 

«Дозвольте мені завершити посланням до наших британських друзів. Це продовження є настільки гнучким, як це очікувалося, хоча дещо коротше, ніж я очікував. Але його достатньо, щоб знайти найкраще рішення з усіх можливих. Будь-ласка, не втрачайте цей час», - додав голова Європейської ради.

 

Водночас Юнкер заявив, що Євросоюз не поновлюватиме переговорів навколо угоди про вихід Британії з ЄС, водночас країна візьме участь у європейських виборах, які відбудуться у травні поточного року.

 

«У червні, коли ми зустрінемося знову, ми не будемо проводити повторні переговори між собою або з Великою Британією про ту домовленість, якої було досягнуто місяць тому. Угода про вихід має поважатися у повному обсязі. Ми не хочемо, щоб вона бралася під сумнів, тому що це підриватиме угоду backstop, яку ми погодили з ірландськими друзями (передбачає комплекс заходів для запобігання встановленню жорсткого кордону з Ірландією, - ред.). Я думаю, ірландські друзі задоволені бачити, що їхні бажання та занепокоєння враховані друзями в Євросоюзі.  Тож, імовірно, відбудуться європейські вибори в Великобританії на цій основі», - зазначив президент Єврокомісії.

 

Він зауважив, що  Єврокомісія повністю задоволена результатами, які погодили лідери держав і урядів ЄС на зустрічі у Брюсселі. Жан-Клод Юнкер припустив, що, ймовірно, 27 членів ЄС матимуть нагоду зустрітися разом без Великої Британії, аби обговорити подальший розвиток.

 

«Сьогодні ми нагадали нашим британським колегам, що слід дотримуватися принципів щирої співпраці з усіма країнами-членами. Тож ми переконані, що Британія поважатиме власні зобов’язання…  Правила є правилами. Ми маємо поважати європейський закон, а потім подивимося, що станеться», - додав Юнкер.

 

Своєю чергою прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей вважає, що країна може завершити процедури виходу з Європейського союзу до встановленого терміну - 22 травня.

 

"Продовження терміну (Brexit,- ред.) дає нам можливість пройти через всі процедури, які було визначено", - заявила вона в четвер за підсумками саміту Євросоюзу, присвяченого Brexit.

 

Мей зазначила: "Якщо ми зможемо зробити це до 22 травня, то ми не будемо проводити вибори до Європарламенту".

 

Нагадаємо, 10 квітня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на позачерговому саміті, на якому мають вирішити, чи надавати Британії ще одне відтермінування Brexit. 

 

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей звернулася до президента Європейської ради Дональда Туска з проханням відкласти Brexit до 30 червня. 

 

Також BBC повідомило, що Туск хоче запропонувати Великій Британії 12-місячне "гнучке" перенесення дати Brexit. 

 

Як повідомлялося, Нижня палата британського парламенту проголосувала за законопроект, який зобов'язує уряд попросити у Європейського Союзу вкотре відтермінувати Brexit. Зокрема, за законопроект проголосували  313 парламентарів, проти - 312. 

 

3 квітня президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Брюссель більше не надасть коротких відстрочок по Brexit, якщо угода не буде схвалена до 12 квітня.

 

13 березня Палата громад парламенту Великої Британії вдруге відхилила угоду про вихід з ЄС, цього разу із змінами, які Тереза Мей у понеділок узгодила з президентом Єврокомісії Жан-Клод Юнкером. Проти угоди проголосував 391 депутат, за - 242. Урядову угоду не підтримали опозиційні лейбористи, а також частина депутатів правлячої Консервативної партії та північноірландська Демократична юніоністська партія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.