НОВИНИ

Польща втратила понад 23 млрд євро через газову залежність від РФ - уряд

Пйотр Наїмський зазначив, що вугільних ресурсів у Польщі вистачить до 2040-2050 років.

Уповноважений представник уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що через залежність від монопольного постачальника газу, тобто Росії, Польща в 2001-2018 роках втратила від 50 до 100 мільярдів злотих (від понад 11,5 млрд до понад 23 млрд євро). Про це повідомляє польський портал money.pl.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час Національного енергетичного саміту в Ґданську.

 

 

 

 

За його словами, Варшава має у своєму розпорядженні має " вугілля, трохи природного газу, в обмеженій кількості вітер, сонце і небагато води". 

 

Водночас він додав, що вугільних ресурсів у Польщі вистачить до 2040-2050 років. Так, газові родовища є меншими, тому важливо шукати для споживачів різні джерела постачання та конкурентоспроможні ціни.

 

Крім того, наразі триває розширення терміналу скрапленого газу у Свіноусті, реалізовуються проект Baltic Pipe, а також проект плавучого терміналу у Ґданській затоці. Він запевнив, що це дозволить диверсифікувати постачання газу до Польщі і "стати незалежним від монопольного постачальника".

 

Нагадаємо, у листопаді 2018 року прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував західні корпорації за співпрацю з Росією у рамках будівництва "Північного потоку-2", попередивши про загрозу нового нападу російського президента Владіміра Путіна. За його словами, якщо українська ГТС стане непотрібною, що тоді "зупинить Владіміра Путіна від походу на Київ?".

 

Як повідомлялося, у вересні 2018 року Польська державна нафтогазова компанія PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo") продовжила угоду з оператором газотранспортної системи України, ПАТ "Укртрансгаз" щодо використання газосховищ на території України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.