НОВИНИ

Британія і Нідерланди обмежили обмін розвідданими з Австрією через РФ - депутат

Зв'язки між "Партією свободи" і партією "Єдіная Россія" президента Владіміра Путіна вже давно викликають занепокоєння західних служб безпеки.

Австрійський депутат Петер Пільц заявив, що британські та нідерландські розвідувальні служби значно обмежили обсяг інформації, якою вони діляться з Австрією, насамперед через зв'язки між правлячою ультраправою "Партією свободи" і Росією. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, "Партія свободи" (FPÖ) є молодшим коаліційним партнером консерваторів канцлера Себастьяна Курца, але вона контролює більшу частину безпекових відомств країни. Її члени очолюють Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ, які, у свою чергу, контролює головна спецслужба Австрії - BVT.

 

Так, зв'язки між FPÖ і партією "Єдіная Рассія" президента Владіміра Путіна, включаючи офіційну угоду про співпрацю, вже давно викликають занепокоєння західних служб безпеки, багато з яких вважають РФ небезпечним противником.

 

"Окремі західні спецслужби відмовляються від співпраці з BVT", - зауважив Пілц, розкритикувавши міністра внутрішніх справ FPÖ Герберта Кікля.

 

"Це, наскільки я знаю, британські установи, зокрема MI5, і голландська розвідувальна служба", - наголосив він.

 

Водночас він додав, що головною причиною є близькість FPÖ до Москви та Путіна.

 

Як відомо, посилаючись на традиції нейтралітету, Австрія минулого року відмовилася приєднатися до більшості країн ЄС, які вигнали російських дипломатів через отруєння в Британії колишнього російського шпигуна Сергєя Скріпаля та його дочки, в чому Лондон звинуватив Москву.

 

Пізніше австрійський полковник був арештований за підозрою в шпигунстві на Москву десятиліттями, але Австрія заявила, що вона все ще не висилає жодного з понад 100 російських дипломатів, які базуються у Відні, що також забезпечує прикриття для шпигунів дипломатичним імунітетом, йдеться у матеріалі.

 

Крім того, рейди поліції в минулому році в офісах BVT і в будинку начальника відділу екстремізму BVT також спонукали партнерів поставити питання про те, чи можна безпечно передавати розвідку Австрії.

 

Нагадаємо, екс-полковника збройних сил Австрії затримали за підозрою у тому, що він протягом 20 років шпигував на користь Росії. Колишній офіцер, якому зараз 70 років, збирав дані про австрійську військову авіацію, артилерійські системи та міграційну кризу.  Крім того, він створив детальні персональні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів. Кожні два тижні він виходив на зв'язок зі своїм російським контактом на ім'я Юрій. Він писав повідомлення у секретному коді або передавав інформацію через супутниковий зв'язок. За свою шпигунську діяльність офіцер заробив 300 тисяч євро. За даними ЗМІ, затриманий екс-полковник збройних сил Австрії, який протягом майже 30 років працював на користь Росії, зізнався у шпигунській діяльності проти Австрії. 

 

Так,  австрійська прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 319 Кримінального кодексу (робота на іноземну військову розвідку). Підозрюваному загрожує два роки в'язниці.

 

Згодом стало відомо, що глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка раніше танцювала з російським президентом Владіміром Путіним на своєму весіллі, скасувала свій візит до Росії через інцидент з екс-полковником.

 

Як повідомлялось, що МЗС РФ викликало посла Австрії через інцидент з колишнім полковником збройних сил Австрії, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ протягом 20 років. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.