НОВИНИ

У ЄС виступили за проведення газових переговорів одразу після виборів президента України

Віце-президент Єврокомісії заявив, що робитиме усе можливе, щоб провести тристоронню зустріч щодо щодо майбутнього транзиту російського газу через Україну до літа або до літніх канікул.

Віце-президент Європейської комісії з питань енергетичного союзу Марош Шевчович у вівторок, 9 квітня, заявив, що Єврокомісія хоче провести переговори у форматі ЄС-Україна-Росія щодо майбутнього транзиту російського газу через Україну відразу після президентських виборів в Україні.

 

Він нагадав, що під час останньої зустрічі, що відбулася в січні, сторони домовилися "спробувати зустрітися знову десь у середині травня".

 

"Але поки що, і я це розумію, особливо через виборчу кампанію в Україні, ми ще не отримали відповідь (щодо зустрічі). Але я можу вас запевнити, що ми робитимемо все можливе, щоб провести тристоронню зустріч до літа або до літніх канікул", - повідомив віце-президент ЄК у Брюсселі.

 

Шевчович наголосив, що "часу залишається мало". "Усі ми маємо усвідомлювати, що зима вже за рогом. Ми маємо вирішити ситуацію з постачанням газу не лише для наступної зими, але, як вам відомо, топ-пріоритет для Європейського Союзу гарантувати безпеку довгострокового транзитного контракту через Україну, як мінімум, на наступні 10 років. Це наш пріоритет. Ми хочемо провести зустріч якомога швидше після президентських виборів в Україні", - деталізував він.

 

Нагадаємо,  9 січня Шефчович повідомив, що в Брюсселі 21 січня відбудуться тристоронні переговори з Україною та Росією щодо довгострокового транзиту газу до ЄС. 

 

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вважає неприйнятними озвучені Російською Федерацією умови укладення контракту на транзит газу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.