НОВИНИ

Українські ЗМІ, що транслюють меседжі Кремля, підпадають під закон "Про санкції" - Мін'юст

Закон України "Про санкції" був ухвалений 14 серпня 2014 з метою захисту національних інтересів.

Міністр юстиції України Павло Петренко вважає, що для захисту державних інтересів від інформаційної агресії російських спецслужб із використанням деяких українських видань держава має ширше застосовувати закон «Про санкції». Про це він сказав у Брюсселі.

 
З точки зору свободи слова і принципу захисту незалежної журналістики, жодних обмежень для преси не може бути. Але в Україні є законодавство, яке регулює введення санкцій. Українські компетентні органи ввели санкції щодо низки інформаційних ресурсів, які займалися фактично маніпуляціями, дезінформацією і використовувалися російськими спецслужбами. Певна хвиля невдоволення щодо цього так само розповсюджувалася спецслужбами Російської Федерації, держави-агресора. Я думаю, що треба рухатися саме в цьому напрямку», - сказав український міністр.

 

Він зауважив, що українські спецслужби - Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки - мають проводити постійний моніторинг діяльності подібних інформаційних ресурсів.

 

«Якщо виявилися достатні докази того, що ними маніпулюють відповідні служби держави-агресора, треба застосовувати ті санкції, які ми вже маємо за законом про санкції. До речі, цей закон, незалежно від критики з боку нашого східного сусіда, держави-агресора, є ефективним», - додав міністр юстиції України.

 

Як повідомлялося, Закон України «Про санкції» був ухвалений 14 серпня 2014 року з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності тощо.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада в четвер, 4 жовтня, підтримала за основу та в цілому проект постанови щодо запровадження санкцій проти власників телеканалів "112 Україна" і Newsone.

 

Нагадаємо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні у середу, 29 серпня, винесла телеканалу Newsone санкцію у вигляді попередження.

 

Крім того, 1 січня  Нацрада призначила перевірку NewsOne через пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за позитивне зображення збройних сил Росії.

 

Як повідомлялось, 21 грудня 2017 року Нацрада винесла попередження телеканалам NewsOne (ТОВ "Новини 24 години") і "ПравдаТУТ" (ТОВ "Інформаційне агентство "ПравдаТУТ") за порушення мовлення у дні пам’яті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.